Buvusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė kreipėsi į Seimo etikos sargus dėl skleidžiamos informacijos apie mokyklų uždarymą

rodyti-28
Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Viktorija Smirnovaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Buvusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė, konservatorė Jurgita Šiugždinienė pirmadienį kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl, pasak jos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) skleidžiamos neteisingos informacijos apie mokyklų tinklo pertvarką.

„Šiandien kreipiausi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl LVŽS ir jos narių, tarp jų ir kandidato į prezidentus Aurelijaus Verygos, skleidžiamos dezinformacijos apie tariamai uždaromas gimnazijas Lietuvos savivaldybėse. Gaila, kad politikai yra nusiteikę klaidinti ir kiršinti visuomenę švietimo ir vaikų išsilavinimo sąskaita“, – pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė J. Šiugždinienė.
 
Pasak J. Šiugždinienės, iš „valstiečių“ platinamo sąrašo, kuriame nurodomos daugiau nei 80 visoje šalyje planuojamų uždaryti mokyklų, neteisinga informacija pateikta apie mažiausiai 14 ugdymo įstaigų. Politikė taip pat pažymi, kad mokyklų uždarymo tema manipuliuojama artėjančių rinkimų kontekste.
 
„Neretai tiesiog patogu eskaluoti tokią jautrią temą rinkimų kontekste“, – teigė J. Šiugždinienė, pridurdama, kad mokyklų tinklo tobulinimas yra svarbus klausimas visoms vyriausybėms, nepaisant to, kas tuo metu yra valdžioje.
 
„Pavyzdžiui, LVŽS valdymo laikotarpiu neliko net 167 mokyklų“, – atkreipė dėmesį buvusi ministrė.
 
Praėjusią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“ LVŽS išplatino įrašą, kuriame teigia, kad jei bus įgyvendinti Vyriausybės siūlymai dėl klasių dydžio mažinimo, šalyje teks uždaryti per 80 mokyklų.
 
„Mūsų turimais duomenimis, jei šį rugsėjį pradės veikti Vyriausybės nustatyta tvarka dėl 21 vaiko klasėje, Lietuvoje reikalavimų nebeatitiks 86 gimnazijos – jos bus tiesiog sunaikintos“, – praėjusią savaitę skelbė „valstiečiai“.