PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Spalio 28 d. 07:00

Buvęs darbuotojas darbą „Amazon“ sandėliuose pavadino „100 pragaro dienų“

Pasaulis

Flickr.com nuotr. / Amazon sandėliai

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


103860

Apie darbą Anglijos sandėliuose jau daug metų sklando legendos. Išnaudojami darbuotojai bijo skųstis, o tokių, kurie nepabijotų stoti prieš valdžią – vienetai. Buvęs didžiausių Anglijos sandėlių, kurie priklauso internetinei parduotuvei „Amazon“ darbuotojas atskleidė šiurpią tiesą apie tai, kaip 21 amžiuje išnaudojami darbuotojai lygiai taip pat, kaip vergovėje.

42-ejų Michaelis Gabay dirbo Essexe, Tilbury padalinyje esančiame „Amazon“ sandėlyje, kurias vadina „100 pragaro dienų“. Jis tvirtina, kad jo kolegos darbe atrodo lyg zombiai, kadangi 10 valandų naktiniame pamaininiame darbe privaloma supakuoti net 250 tūkstančių pakuočių.

Dar labiau šiurpą kelia faktai, kad dauguma darbuotojų negalėdavo pasinaudoti tualetais, kadangi juose užmigdavo išsekę ir nusilpę kiti darbuotojai. Pasak jo, tai būdavo vienintelė vieta, kurioje nestebi pikta prižiūrėtojo akis.

„Kodėl žmonės išnaudojami lyg vergai? „Amazon“ bosas Jeffas Bezos yra turtingiausias žmogus pasaulyje ir štai, kaip jis valdo savo kompaniją, kaip vertina darbuotojus. Išnaudoja juos“, - teigė buvęs darbuotojas.

Oficialiais duomenimis Jeffo Bezos turtas vertinamas bent 118 milijardų svarų, o pati „Amazon“ platforma vertinama dar 730 milijardų svarų.

Buvęs darbuotojas M.Gabau neslepia, kad sandėliuose jis nebedirba todėl, kad neatlaikė bandomojo laikotarpio sunkumų ir neįvykdė nurodytų darbo krūvių. Jis atskleidė, kad sandėlio darbuotojams mokamas 10.50 svarų valandinis atlyginimas. Darbą lengvina vienintelis dalykas – esą per garsiakalbius nuolat leidžiama muzika tam, kad darbuotojai neprarastų ūpo ir didintų produktyvumą.

Apie darbuotojų išnaudojimą „Amazon“ sandėliuose kalbėta jau seniai. Buvo skelbta informacija, kad nėščia darbuotoja buvo atleista po to, kai neįvykdė jai jau sumažintos normos – supakuoti 120 prekių per valandą.

„Aš nebegalėjau dirbti greičiau, neturėjau tam jėgų, nenorėjau persitempti. Tačiau jie visuomet daro spaudimą. Kartais norėdavau prisėsti bent kelioms minutėms, nes tikrai sunku, tačiau jie nuolat stebi ir kritikuoja, kad tai yra labai blogai“, - tuomet kalbėjo moteris.

Tokią vergovę patvirtina ir faktas, kiek kartų į sandėlius vyko greitoji medikų pagalba. Skelbiama, kad Jungtinėje Karalystėje stovi 17 „Amazon“ sandėlių, o nuo 2016 metų greitoji į sandėlius vyko net 606 kartus. Net 193 kartus ji vyko vien praėjusiais metais, kai darbuotojai alpo nuo išsekimo ir pervargimo.

Tačiau priešingas istorijas pateikia patys sandėlių vadovai, esą buvę ir esami darbuotojai gerokai perdeda.

„Mes tikrai nesutinkame su tokiais mums mestais ir visiškai nepagrįstais kaltinimais. Tilbury esantis sandėlys yra pilnai aprūpintas viskuo, kad darbuotojai galėtų dirbti pilnavertiškai ir produktyviai. Sandėlyje dirba 2500 nuolatinių darbuotojų, jiems mokamas nuo 10.50 svarų valandinis atlyginimas su galimybe uždirbti daugiau. Mūsų įmonėje svarbiausias prioritetas yra užtikrintas saugumas. Jei kuris darbuotojas pasijaučia prastai, akimirksniu kviečiame greitąją pagalbą, rūpinamės savo darbuotojais“, - kalbėjo „Amazon“ atstovas.

Anglija.Today

untitled.jpg