Būsimiems medikams planuojama skirti daugiau valstybės finansuojamų studijų vietų

Būsimiems medikams planuojama skirti daugiau valstybės finansuojamų studijų vietų
Lietuva
LSMU nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai siūloma kitais mokslo metais rengiant sveikatos priežiūros specialistus priimti 199 asmenimis daugiau į valstybės finansuojamas vietas, šį skaičių padidinant iki daugiau kaip 2700.

Kaip antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, tokį siūlymą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) 2023–2024 mokslo metams pateikė Nacionalinės sveikatos sistemos specialistų rengimo valstybinio užsakymo formavimo komitetas (VUK). 

ŠMSM bei Vyriausybei pritarus, kitais mokslo metais sveikatos priežiūros specialistus rengiančiose valstybės finansuojamose programų ir studijų vietose galės studijuoti 2 713 žmonių.

Studijoms ir vientisosioms studijoms siūloma skirti 114 valstybės finansuojamų vietų daugiau nei šiais mokslo metais buvo priimta, iš jų vientisosioms medicinos krypties studijoms siūloma skirti 20 valstybės finansuojamų vietų daugiau, farmacijos studijoms – 10-čia daugiau vietų.

Į valstybės finansuojamas profesinio mokymo programas numatyta priimti 85 asmenimis daugiau. Prioritetas skiriamas šiuo metu labiausiai trūkstamų specialistų – slaugytojų – parengimui.

Anot ministerijos, formuojant valstybinį užsakymą išplėsta VUK sudėtis ir patariamasis socialinių partnerių ratas, todėl sprendimai „geriau atitinka visuomenės bei gydymo įstaigų poreikius“.

Asmenys, įstoję į valstybės nefinansuojamas programas, studijas ar rezidentūros studijas, gali sudaryti sutartį su sveikatos priežiūros įstaiga, kuri įsipareigotų finansuoti studijų kainą arba taikyti kitas skatinamąsias priemones, o mokinys, studentas ar gydytojas rezidentas po studijų baigimo įsipareigotų įstaigoje dirbti sutartą laikotarpį.

Ministerija skatina įstaigas inicijuoti bendradarbiavimą tarp savivaldybių, aukštųjų mokyklų ir įstaigų, identifikuoti studentus, kilusius iš regiono, ir jų studijų metu užmegzti ryšį, iš anksto pradėti kalbėti apie ateities darbo perspektyvas ir skatinimą grįžti į gimtąjį regioną.