Bus teisiami žiauriai nepilnametę sumušę ir miške esančioje aikštelėje ją palikę panevėžiečiai

208543
Panevėžys
BNS Fotobako nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Panevėžio teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje į teisiamųjų suolą sės 20-metis ir du nepilnamečiai panevėžiečiai, kaltinami dėl žiauriai sumuštos ir miške esančioje poilsio aikštelėje paliktos merginos.

Nusikaltimas Panevėžio rajone įvyko praėjusių metų kovo 10-osios vakarą. Paįstrio seniūnijoje, miške esančioje poilsio aikštelėje, Panevėžio policijos pareigūnai rado be sąmonės gulinčią sužalotą paauglę. Mergina buvo skubiai išvežta į ligoninę, gydoma intensyviosios terapijos skyriuje.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vos mirtimi nesibaigė jaunimo išgertuvės švenčiant vieno kaltinamųjų dvidešimtąjį gimtadienį. Besilinksminant nuošalioje vietoje, tarp neblaivių jaunuolių kilo konfliktas. Įtariama, kad savo gimtadienį šventęs vaikinas ir dar du nepilnamečiai paauglę mušė, spardė ir kitaip žalojo.
Po egzekucijos sąmonės netekusi mergina buvo palikta gulėti nuošalioje vietoje, o jaunimo kompanija išsiskirstė, neiškvietusi medikų nukentėjusiajai. Policijai apie įvykį pranešė vairuotojas, pavežęs jį susistabdžiusius tris vakarėlyje dalyvavusius paauglius.

Ėmęs kalbinti išsigandusius jaunuolius, vyras išgirdo apie poilsiavietėje esą mirtinai sumuštą jų draugę. Išleidęs paauglius mieste, apie šį pokalbį vyras pranešė policijai.

Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad nukentėjusiajai buvo suduota ne mažiau kaip 64 smūgiai į įvairias kūno vietas. Šie sužalojimai buvo įvertinti kaip sunkus sveikatos sutrikdymas.

Specialistai konstatavo, kad smarkiai sumušta nepilnametė, pareigūnams jos nesuradus ir nesuteikus pagalbos, būtų išgyvenusi ne ilgiau nei keliasdešimt minučių. Jai grėsė pavojus mirtinai sušalti, nes tuo metu lauke buvo 4 laipsniai šalčio. Nuvežtos į ligoninę paauglės kūno temperatūra tesiekė 23,5 laipsnio Celsijaus.

Nukentėjusiajai dėl patirtų psichologinių išgyvenimų buvo nustatytas ir nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Kaltinimai dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo bei palikimo be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei, baigus ikiteisminį tyrimą buvo pareikšti tik dviem iš trijų jaunuolių. Trečiasis, kuriam įvykio miško poilsiavietėje metu buvo tik 14 metų, dėl šių nusikalstamų veikų pagal baudžiamuosius įstatymus atsakyti negali.

Jis kartu su vyresniaisiais bičiuliais bus teisiamas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo veikiant bendrininkų grupėje. Kaip sunkinanti aplinkybė kvalifikuojama tai, kad visi trys kaltinamieji nusikaltimo metu buvo apsvaigę nuo alkoholio.

Baudžiamajame kodekse už sunkų sveikatos sutrikdymą griežčiausia numatyta bausmė – laisvės atėmimas iki 10 metų. Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.