Bus siekiama stiprinti Kėdainių ir Raseinių rajonų  bendruomenines organizacijas

0001_abieju-rajonu-merai-pasirase-sutarti_1705416192
Kėdainiai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Raseinių rajono savivaldybė

2023 m. spalio 17 d. Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius ir Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis pasirašė abiejų rajonų bendradarbiavimo sutartį.

Šia sutartimi buvo susitarta bendradarbiauti abipusiai reikšmingoje srityje – bendruomeninių organizacijų veiklos stiprinimo ir plėtojimo srityje. Trejus metus bus siekiama stiprinti Kėdainių ir Raseinių rajonų savivaldybių teritorijose veiklą vykdančias bendruomenines organizacijas, dalintis jų veiklos sėkmės istorijomis, kurti ir įgyvendinti bendrus projektus, užtikrinančius vietos bendruomeninių organizacijų institucinių kompetencijų didėjimą, viešųjų paslaugų teikimą. Džiaugiamės, kad Kėdainių ir Raseinių rajonų savivaldybių bendradarbiavimas jau vyksta, bendruomenės užmezga ryšius ir bendradarbiauja.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė (nevyriausybinių organizacijų koordinatorė) Audronė Stadalnykienė ir Raseinių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Sirvidienė jau parengė bendradarbiavimo sutarties tarp atskirų organizacijų pavyzdį, abiejų savivaldybių teritorijoje veiklą vykdančių bendruomeninių organizacijų vykdomų veiklų anketą. Praėjusių metų lapkričio mėnesį Verėduvos kaimo bendruomenė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kėdainių rajono Paaluonio bendruomenės centru, Mirklių kaimo bendruomenė - su Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių rajono skyriumi, artimiausiu metu bendradarbiavimo sutartį pasirašys Ariogalos bendruomenė su Kėdainių rajono Langakių bendruomenės centru.

Šiuo metu yra  rengiamas  abiejų savivaldybių teritorijoje veiklą vykdančių bendruomeninių organizacijų vykdomų veiklų, gaminamų produktų ir/ar teikiamų paslaugų/iniciatyvų sąrašas (duomenų bankas).  Raseinių rajono kaimo ir miesto bendruomeninės organizacijos gali užpildytą veiklų sąrašą iki vasario 10 d. atsiųsti Raseinių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausiajai specialistei Loretai Sirvidienei el. p. loreta.sirvidiene@raseiniai.lt. Gauta informacija bus apibendrinta ir paskelbta abiejų rajonų savivaldybių interneto svetainėse, ja galės naudotis norintys susipažinti su bendruomenių veikla, teikiamomis paslaugomis, dalyvauti edukacijose.

Daugiau informacijos apie Raseinių ir Kėdainių rajonų savivaldybių bendruomeninių organizacijų bendradarbiavimą galima rasti.