Bus atlikti baigiamieji „Ateities“ progimnazijos baseino remonto darbai

Telšiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Telšių rajono savivaldybės inf.

Džiugi žinia „Ateities“ progimnazijos bendruomenei – balandžio – gegužės mėnesį numatyta baigti projekte numatytus darbus, o rudenį pradėti baseino eksploataciją, kuri perduota „Ateities“ progimnazijai.

„Džiaugiamės, kad telšiškiams ir miesto svečiams galėsime atverti iš pagrindų sutvarkyto baseino duris. Mačiau visuomenės susidomėjimą šio objekto remonto metu, girdėjau Jūsų klausimus, kada pabaiga, todėl džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad baseino darbai bus baigti ir eksploatuoti jį galėsime pradėti jau šį rudenį. Jeigu gyventojai domisi, tai tik dar kartą įrodo, koks svarbus ir reikalingas šis objektas mūsų rajonui. Turbūt visi sutiksite, kad jis reikalingas tiek profesionaliems sportininkams treniruotis, tiek norintiems išmokti plaukti, palaikyti gerą fizinę formą bei sveikatą ir, žinoma, visiems lankytojams tiesiog gerai laisvalaikį praleisti. Veiklų spektras prasiplės, baseine bus laukiami visi ir tikiu, kad visi atras erdvę, kurioje norėsis praleisti laiką. Didelį dėmesį skirsime moksleivių mokymo plaukti programoms, todėl 2023 m. Savivaldybės biudžete numatytos lėšos projektui „Antrą klasę baigi – plaukti moki“ atnaujinti, taip pat skatinsime sveikatingumo programų senjorams ir neįgaliesiems vykdymą. Tikiu, kad atnaujintas baseinas paskatins rajono gyventojus daugiau dėmesio skirti šiai sporto šakai, bet svarbiausia, kad teikiamos paslaugos būtų kokybiškos visai bendruomenei“, – apie baseino remonto darbų pabaigą komentavo Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus.

Šiuo metu „Ateities“ progimnazijos baseino (viso projekto) užbaigtumas siekia – 90 proc. (baseino projektui skirta 2,5 mln. eurų, jau panaudota – 2 mln. eurų).  Iš išorės atlikti stogo, sienų, pamatų šiltinimo darbai, įėjimas pritaikytas negalią turintiems asmenims, sutvarkyti laiptai, aplink pastatą įrengta nuogrinda.

Viduje perplanuotos visos patalpos, įrengtos pagalbinės patalpos personalui, trenerių darbo kabinetas, rūbinės. Jau atlikti apdailos darbai: rūbinėje, pagalbinėse patalpose, tualetuose, dušinėse, pagrindinėje baseino patalpoje. Išvedžiota elektros instaliacija, įrengta vėdinimo sistema, naujas šilumos punktas.

Šiuo metu numatyta, kad baigus baseino kapitalinio remonto darbus, jį eksploatuos „Ateities“ progimnazija, kuri rūpinsis ir baldų įsigijimu bei apstatymu baseino erdvėse. Šių metų Savivaldybės biudžete lėšos baldams įsigyti yra numatytos, bus atliekami pirkimai. Į baseino projekto kainą įėjo rakinamų daiktų saugojimo spintelių nupirkimas. Numatyta bendra patalpa persirengti, kurioje bus įrengtos atskiros persirengimo kabinos bei rakinamos daiktų saugojimo spintelės. Atvykusius baseino svečius pasitiks sumontuota automatizuota įėjimo kontrolė.

Rajono gyventojai ir miesto svečiai galės ne tik plaukioti baseine, bet  ir mėgautis sūkurine vonia. Šią savaitę jau atlikti sūkurinės vonios bandymai dėl vandens pralaidumo. Vanduo nepraleidžia, todėl bus atliekami apdailos darbai. Baseino patalpose pilnai įrengtos trys pirtys – sauna, turkiška, garinė.

Baseinas pritaikytas sportininkams, jis yra 25 m ilgio ir 4 plaukimo takelių. Ateinančią savaitę vyks baseino vonios hidroizoliavimo kokybės tikrinimo darbai (tikrinama, ar baseino vonia nepraleidžia vandens). Nepastebėjus pratekėjimo, bus pereinama prie baigiamųjų baseino apdailos darbų (klojamos plytelės). Šiuo metu baseine jau sumontuoti vandens persipylimo latakai, įrengta elektroninė švieslentė, vandens ozonavimo sistema. Ši sistema leis vandenyje naudoti kur kas mažiau chloro. Baseino vandens higienai naudojant ozonavimo įrangą, bus pasiekiama geresnė vandens kokybė ir žymus cheminių medžiagų sutaupymas. Įdiegta baseino vandens ozonavimo technologija leis panaikinti daugelį nemalonių pojūčių, kuriuos lankytojams sukelia vandens chloravimas – akių, gleivinės ir odos dirginimo, išliekančio nemalonaus plaukų ir drabužių kvapo. Ozonas taip pat pagerins filtrų veikimą, nes koaguliuoja smulkias vandenyje esančias daleles. Įdiegta baseino vandens ozonavimo technologiją sumažins su baseino priežiūra susijusias išlaidas ir nepatogumus, tokius kaip agresyvių chemikalų pirkimas, transportavimas, sandėliavimas ir naudojimas.

Siekiant, kad atvykę baseino lankytojai turėtų kokybišką privažiavimą ir galimybę statytis mašinas, šiais metais Savivaldybės biudžete numatytas 220 tūkst. eurų finansavimas sporto paskirties baseino automobilių aikštelės rekonstrukcijai.

Kovo mėnesį vyks inžinerinių sistemų bandomieji darbai, bus tikrinama sūkurinė vonia, baseinas, pirtys, vyks apmokymai naudotis įranga bei prasidės projekto pridavimo etapas. Balandžio – gegužės mėnesį numatyta baigti projekte numatytus darbus, o rudenį pradėti baseino eksploataciją, kuri perduota „Ateities“ progimnazijai.