Bulotų namuose atidaryta nauja interaktyvi ekspozicija

Bulotų namuose atidaryta nauja interaktyvi ekspozicija
Marijampolė
Marijampolės rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės rajono savivaldybė

Sausio 21 d. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus padalinyje „Bulotų namai“ pristatyta nauja interaktyvi ekspozicija.

Sukurtoje inovatyvioje ekspozicijoje „Bulotų namai – tarpukario miestietiškosios kultūros atspindys“ žaidimų, animacijos, šešėlių instaliacijų, hologramų, audiogido, virtualaus turo, sukurto  3D technologijomis bei kitomis interaktyviomis  priemonėmis, pristatomos eksponatų istorijos, pasakojančios ne tik  apie  advokato Bulotos šeimą ir su jo gyvenimu susijusius žmones, bet ir apie pastatą, kuriame įsikūręs muziejus, bei spalvingą XX a. pirmosios pusės  Marijampolėje gyvenusių miestiečių namų aplinką.

Ekspozicijos  atidarymo renginyje dalyvavo Savivaldybės meras Povilas Isoda, Savivaldybės tarybos nariai,  advokato Andriaus Bulotos giminaičiai ir žmonės, prisidėję atkuriant Bulotų namų istoriją bei pasidalinę su ekspozicijos kūrėjais pasakojimais ir eksponatais, bei muziejininkai ir marijampoliečiai, panorę  iš arčiau pažinti šio iškilaus marijampoliečio asmenybę bei  šį miesto istorijos tarpsnį.

„Ši nauja, interaktyvi ir dėmesį prikaustanti ekspozicija Bulotų namuose – ne tik pažintis su miesto istorija, bet ir puiki edukacija. Net neabejoju, kad Bulotų namai bus viena aktyviausių ir patraukliausių kultūrinių, edukacinių erdvių Marijampolėje.

Džiugu, kad prie šio muziejaus įkūrimo prisidėjo  ir atidaryme dalyvauja advokato Bulotos giminės, kurie sako, kad muziejų ir ateityje papildys naujais eksponatais iš savo šeimos aplinkos. Ačiū visai Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus komandai bei šio namo „šeimininkei“ – projekto koordinatorei muziejininkė Jurgitai Jasevičienei –  už puikų darbą. Tikiu, kad tokia muziejaus ekspozicija patiks ir sudomins įvairaus amžiaus marijampoliečius ir  atvykstančius į mūsų miestą turistus bei svečius, ir paskatins domėtis istorija“, – sakė ekspoziciją apžiūrėjęs meras Povilas Isoda.

Inovatyvius ekspozicijos sprendimus sukūrė MB „Tikras vaizdas“. Renginyje  dalyvavęs vadovas Artūras Lukševičius papasakojo, kaip  bendradarbiaujant su  muziejaus darbuotojais buvo  kuriama   ši ekspozicija, kurioje daug  įdomių interaktyvių užduočių, spalvų, garsų, kalbų įrašų, prieskonių kvapų bei kitų potyrių, kurie įtrauks lankytojus į įdomų pažinimo procesą patrauklia žaidybine forma.

 Ekspozicijoje  galima pamatyti Bulotams ir jų giminaičiams priklausiusius daiktus, eksponatus, menančius tarpukario buitį, fotografijas, dokumentus, žinutes iš to laikmečio spaudos. Čia nerasite išsamių tekstų – įspūdžiui sustiprinti pateikiamos Bulotų mintys, citatos, ištraukos iš laiškų. Naujoji ekspozicija pritaikyta įvairiausioms tikslinėms grupėms, joje įdomios veiklos sudomins ir vaikus, ir suaugusius lankytojus, susipažinti su eksponatais  galės ir regos ar klausos negalią turintys žmonės, nes jų poreikiams pritaikytos  specialios  interaktyvios pažinimo priemonės.

Renginio metu padėkota visiems, dovanojusiems eksponatus, pasidalinusiems vertinga informacija, bendradarbiavusiems ir teikusiems paramą, kad Bulotų namų ekspozicijos istorinė medžiaga būtų atskleista įdomiai, o interaktyvios priemonės  didintų muziejaus patrauklumą.