PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2020 m. Sausio 9 d. 21:00

Mokslininkė: „Ateiviai yra ir gali gyventi Žemėje“

Vilnius

Anne-Katrin Purkiss/Wikimedia Commons nuotr. Hellen Sharman.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


112499

Pirmoji Jungtinės Karalystės astronautė teigia, kad visatoje egzistuoja ir kitos gyvybės formos. Gali būti, kad nežemiškos būtybės jau dabar gyvena tarp mūsų, tvirtina mokslininkė.

Daktarė Helen Sharman (56 m.) į britų istoriją įėjo kaip pirmasis tautos žmogus, pakilęs į kosmosą. Tai ji padarė 1991 metais, kai dalyvavo misijoje „Sojuz-12“ ir 8 dienas praleido tarptautinėje kosminėje stotyje „Mir“.

Tai buvo vienintelis jos skrydis į kosmosą. Nuo to laiko Helen Sharman atsidavė mokslui ir šiuo metu yra Imperatoriškojo Londono koledžo chemijos fakulteto vadovė.

Duodama interviu britų leidiniui „Observer Magazine“ pripažinta chemijos mokslų daktarė teigė esanti įsitikinusi, jog kosmose yra žymiai daugiau gyvybės formų nei Žemės gyventojai.

„Ateiviai egzistuoja, nėra abejonių. Tarp milijardų žvaigždžių visatoje turėtų būti daugybė skirtingų gyvybės formų“, – sakė ji.

Maža to, Helen Sharman kelia versiją – ateiviai gyvena ir Žemėje, tačiau dėl jų formos žmonės jų tiesiog negali matyti.

„Jų kūnus sudaro kitokios cheminės medžiagos, todėl įmanoma, kad jie yra čia ir dabar, bet mes jų paprasčiausiai nematome“, – aiškino chemikė.

Helen Sharman skrydžiui į kosmosą atrinkta iš 13 000 kandidatų, į misiją ji išvyko po pusantrų metų trukusių apmokymų ir fizinių treniruočių. Būdama kosminėje stotyje moteris atliko įvairiausius su žemės ūkiu susijusius bandymus, fotografavo Britų salas bei atliko kitas užduotis.

„Norint išgyventi ten visiems reikėjo daryti tuos pačius dalykus: palaikyti tinkamą temperatūrą, valgyti, gerti, laikytis saugumo reikalavimų.

Visą tą laiką nė karto negalvojau apie turtą, kurį turiu Žemėje – tai buvo nesvarbu.

Galvojau tik apie ten esančius mylimus žmones“, – prisiminė 8 dienų trukmės kelionę į kosmosą mokslininkė.

Po jos iki šiol į kosmosą skrido dar 7 Britanijos astronautai.

Anglija Today