Brazilijos Amazonėje sudužus lėktuvui žuvo 14 žmonių

20230917_100129_619
Pasaulis
AFP-Scanpix nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Brazilijos Amazonėje šeštadienį sudužus lėktuvui, bandžiusiam per audrą nusileisti turistiniame Barselosos miestelyje, žuvo keturiolika žmonių, pranešė pareigūnai.

Spaudos konferencijos metu Amazonės valstijos saugumo sekretorius Vinicius Almeida (Vinisius Almeida) teigė, kad nelaimė įvyko, kai nedidelio lėktuvo pilotas artėjo prie miesto lyjant smarkiam lietui ir esant itin prastam matomumui.

Anot jo, lėktuvas pradėjo leistis įpusėjus kilimo ir tūpimo takui. Žuvo visi 12 keleivių ir du įgulos nariai. 

Pirminio tyrimo metu nustatyta, kad visi keleiviai buvo brazilai vyrai, atvykę į regioną sportinės žvejybos tikslais, sakoma valstijos vyriausybės išplatintame pareiškime.

„Mūsų komandos nuo pat avarijos momento dirba vietoje, kad suteiktų reikiamą pagalbą“, – socialiniame tinkle „X“ pareiškė gubernatorius Wilsonas Lima (Vilsonas Lima). 

„Solidarizuojuosi ir meldžiuosi su aukų šeimomis ir draugais“, – pridūrė jis. 

Žiniasklaidos išplatintose nuotraukose matyti, kaip apvirtęs lėktuvas guli ant purvino kelio, o jo priekinė dalis įsirėžusi į netoliese esančią augmeniją.

Tai buvo Brazilijos orlaivių gamintojo „Embraer“ dviejų variklių turbopropelerinis lėktuvas EMB-110.

Jis skrido iš valstijos sostinės Manauso į Barselosą. Skrydis turėjo trukti apie 90 minučių.

Pareigūnai teigė, kad keli lėktuvai, kurie maždaug tuo pačiu metu artėjo prie Barselosos, dėl itin blogų oro sąlygų turėjo pasukti atgal į Manausą. 

Naujienų svetainėje G1 skelbiama, kad pirmieji į įvykio vietą atvyko netoli oro uosto gyvenantys vietiniai gyventojai, kurie gelbėtojams padėjo iš lėktuvo iškelti aukų kūnus.

Brazilijos karinės oro pajėgos ir policija imsis tirti katastrofą, pranešė valdžios institucijos ir pridūrė, kad daugybė detalių vis dar išlieka neaiškios.

Pirminiuose naujienų pranešimuose buvo teigiama, kad lėktuve galėjo būti JAV piliečių, tačiau Amazonės pareigūnai pareiškė, kad preliminarūs tyrimai rodo, jog visos aukos yra Brazilijos piliečiai.