PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2021 m. Gegužės 4 d. 16:48

Brakonieriai nepasimoko: antrą kartą Dvariukų tvenkinyje sulaikytas tinklininkas

Šiauliai

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


173909

Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, Pakruojo rajone, turėdami informacijos, kad Dvariukų tvenkinyje nelegaliai žvejojama tinklu, surengė reidą. Aplinkosaugininkai nustatė pažeidėją, neteisėtai žvejojusį tinklu. Gamtai padaryta žala įvertinta 1020 eurų.

„Gavome pranešimą, kad Dvariukų tvenkinyje, pastebėtas asmuo, žvejojantis tinklu. Bendradarbiaujant su Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnais, per pastarąją savaitę, sulaikėme antrą pažeidėją, kuris žvejojo tinklu būtent šiame tvenkinyje“, – sakė Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyresnysis specialistas Almantas Matutis.

Aplinkosaugininkai tinkle rado 4 lydekas ir 4 kg kitų žuvų: 19 karosų ir 2 ešerius. Padaryta žuvų ištekliams žala siekia – 1020 eurų.

Asmuo ne tik turės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, jam taip pat bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą padarytą panaudojant draudžiamą žvejybos įrankį ir gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų.

Aplinkosaugininkas primena, kad žvejys mėgėjas turi laikytis Mėgėjų žvejybos taisyklių: visų žvejybos rėžimo taisyklių, žvejoti ten, kur galima žvejoti. Atsiminti skaičius, kiek galima sugauti žuvų, kokia turi būti jų masė, dydžiai.

„Reikalavimų žvejams mėgėjams yra nemažai: reglamentuojami laikotarpiai, kada ir kokias žuvis galima žvejoti, privaloma įsigyti žvejo bilietą, o svarbiausia – nustatoma, kokiais įrankiais mėgėjų žvejyba leidžiama. Tarp leidžiamų įrankių tikrai nėra brakonierių pamėgtų tinklų ar žeberklų. Prisiminkite, kad net už tinklų laikymą galite gauti baudą, o aptikus šią neleistiną žvejybos priemonę, ją iškart konfiskuosime.

Ir nors aplinkosaugininkai aktyviai kovoja su tinklininkais, patys žvejai turi būti sąmoningi. Reikia suprasti, kad gamtos ištekliai nėra amžini ir jiems atsikurti reikia nemažai laiko“, – teigė A. Matutis.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.