Boso atsikratymas #9: jautri ir darbinga viešnagė „Šiaulių letenėlėje”

Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Etaplius.lt vasaros projektas „Kaip atsikratyti boso visai vasarai?“ naujienų platformos vadovę Giedrę Brazlauskaitę šį kartą ypač nustebino. Devintajame epizode komanda išsiuntė direktorę į gyvūnų globos namus „Šiaulių letenėlė“, kuriuose teko išbandyti gyvūnų prižiūrėtojos rolę. Kokias paskirtas užduotis turėjo atlikti mūsų vadovė?

„Šiaulių letenėlė“ – tai vadovės Ingridos Butkutės ir kelių, neabejingų gyvūnams savanorių-darbuotojų kuriami gyvūnų globos namai Šiaulių rajone, Sneigių kaime.

2014 metais įkurta įstaiga savo pavyzdžiu įrodo, kad yra kita galimybė spręsti visų Lietuvos miestų, rajonų beglobių gyvūnų problemą ne tik juos pasmerkiant mirčiai. Jų tikslas – visomis išgalėmis gelbėti nuo pražūties išmestus, apleistus, nuskriaustus, sužalotus, paliktus, senus ir jaunus, sveikus ir ligotus beglobius gyvūnus, sukuriant jiems šviesesnio rytojaus viltį, suteikiant šilumą, saugumą ir meilę, kurių jiems taip stinga.

Kaip sako įstaigos vadovė Ingrida Butkutė, globos namuose Sneigiuose vien šunų yra apie 150, o beglobių kačių mažuma – apie 20. Likusios katės gyvena Zoknių kačių namelyje arba pas geros širdies pagalbininkę Violetą Kuršėnuose.

Etaplius.lt komanda pas keturkojus gyventojus atvyko ne tuščiomis – atvežė beglobiams taip reikalingo ir trūkstamo maisto.

Įstaigos vadovė apsidžiaugė nauja savanore – Etaplius.lt bose – kuri šiandien padėjo įstaigos darbuotojams prižiūrėti gyvūnus. I. Butkutė liūdnai priduria, kad savanorių globos namuose labai trūksta, todėl, jei nežinote, ką tiksliai atlieka gyvūnų prižiūrėtojas ir norėtumėte prisidėti prie pagalbos keturkojams, žiūrėkite naujausią vasaros projekto video ir pamatykite, ką teko atlikti Giedrei Brazlauskaitei bent vieną dieną tapus gyvūnų globos namų savanore.

Valyti gyvūnų gyvenamas patalpas, vedžioti bei maitinti keturkojus – tai, ką reikia atlikti  „Šiaulių letenėlės“ savanoriams-darbuotojams kiekvieną dieną.

Giedrė Brazlauskaitė atskleidė, kad maloniausia savanorio darbo dalis – pasivaikščiojimas su šuniukais, kurie savo tyrumu ir entuziazmu pradžiugina bet kurio širdį. Tokie momentai ypač skatina saugoti ir globoti negalinčius savimi pasirūpinti.

Jeigu ir jūs norite išbandyti savanorystę gyvūnų globos įstaigoje, įsigyti draugą ar tiesiog aplankyti visą būrį gyvūnų ir paremti juos maistu, nuvykite į „Šiaulių letenėlę“.