„Blynų fiesta“ Vilkaviškyje

Vilkaviškis
Vilkaviškio rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Vilkaviškio rajono savivaldybė

Vakar nuo pietų daugelyje Vilkaviškio rajono seniūnijų vyko gerą nuotaiką ir emocijas teikianti žiemos išvarymo – Užgavėnių – šventė.

Vilkaviškyje dienos linksmybės prasidėjo prie Vilkaviškio kultūros centro, kur šurmuliavo Užgavėnių kermošius. 

Pavakare „Blynų fiestos“ šventėje vyko gardžiausių blynų rinkimai. Jau tradicija tapusiame konkurse dalyvavo rajono įmonės bei įstaigos. Blynus kepė Marijampolės profesinio centro Vilkaviškio skyrius, Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio ,,Pasaka, Kavinė „Du gaideliai“, „G3 baras“, „Pegasas“, „Topolis“.

Skaniuosius blynus ragavo kompetentinga smaližių komisija – Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio ,,Pasaka“ vaikučiai. 

Pralaimėtojų šiame konkurse nebuvo – visi kepėjai gavo sertifikatus, patvirtinančius, jog kepėjai ne tik dalyvavo gardžiausio blyno konkurse, bet kiekvienas iš jų pelnė ir blynų kepimo didmeistrių apdovanojimą. Gardžiaisiais įvertintais blynais vėliau galėjo vaišintis visi šventės dalyviai.

Šventės metu vykusiame blynų valgymo čempionate rungėsi septyni dalyviai – tarp jų ir Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, kuris užėmė garbingą antrąją vietą. Trečioji vieta atiteko Domui, o blynų valgymo konkurso nugalėtoju tapo Titas.

Prisivalgius sočiųjų blynų susirinkusiųjų laukė laukiamiausia metų kova – savo jėgas surėmė Kanapinis ir Lašininis. Nors kova ir buvo permaininga, tačiau galiausiai Lašininis turėjo pripažinti Kanapinio pergalę.

Netrukus blogio, nelaimių, žiemos ir tamsos simbolis – Morė – tradiciškai suliepsnojo ant laužo ir galutinai patvirtino – žiema išvaryta, ateina pavasaris!

Gausiai susirinkusius vilkaviškiečius ir miesto svečius linksmino ir į ratelį kvietė folkloro ansamblio „Lankupa“ kolektyvas (vad. Daiva Ambrasaitė), moterų šokio kolektyvas „Vilkės“ (vad. Irena Šunokienė), mėgėjų teatro „Gluosnė” vaidintojai  (vad. D. Kasulaitienė) bei lopšelio-darželio „Pasaka” šokėjai. Vakare šventę vainikavo grupės „Žemaitukai“ koncertas.