PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2018 m. Vasario 26 d. 10:33

Blogas burnos kvapas: 4 didžiausios problemos ir kaip jas išspręsti

Vilnius

flickr.com nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


30034

Šiame straipsnyje aptarsime, kokios 4 dažniausiai pasitaikančios problemos sukelia blogą burnos kvapą bei būdus kaip jas galite išspręsti . Taip pat čia rasite 3 patarimus, ką daryti, kad tokios problemos neatsirastų.

Blogo burnos kvapo problemą išsprendė jau labai daug žmonių, todėl, jei laikysitės šių patarimų, tai pavyks ir jums.

Taigi, kaip galima pašalinti prastą burnos kvapą per kuo trumpesnį laiką?

Pagrindinės priežastys sukeliančios blogą burnos kvapą

Blogas burnos kvapas jau nuo seniausių laikų žmones kankinanti problema. Ne veltui parduotuvių lentynos nukrautos įvairiausiomis priemonėmis, skirtomis blogam burnos kvapui naikinti, pradedant kramtomąja guma, baigiant burnos skalavimo skysčiais ar specialiais burnos purškikliais, suteikiančiais gaivų kvapą.

Tačiau šios priemonės problemos iš tiesų neišsprendžia, o tik trumpam ją užmaskuoja. Svarbu žinoti, kokios priežastys gali sukelti blogą burnos kvapą.

Pagrindinė blogo burnos kvapo priežastis prasta burnos higiena

Nereguliarus ar nekruopštus dantų valymas nepašalina visų ant dantų esančių apnašų.

Patarimas:

Svarbu nepamiršti, kad dantis valyti reikia ne tik šepetėliu, bet ir dantų siūlu bei antiseptiniu (ne kosmetiniu!) burnos skalavimo skysčiu.

Be abejo, labai svarbu šepetėliu nuvalyti ne tik dantų paviršių, bet ir liežuvį bei vidinę skruostų pusę.

Jei tinkamai nesirūpinote burnos higiena ir atsirado nemalonus burnos kvapas, kreipkitės į burnos higienistą ir problema greitai ir paprastai bus pašalinta.

Dėl burnos higienos galite kreiptis į mūsų profesionalų ir draugišką kolektyvą Šiaulių mieste - http://www.dovidenta.lt.

Galite susisiekti puslapyje nurodytais kontaktais ir mes maloniai suteiksime konsultaciją Jums rūpimais klausimais.

Vos po vieno vizito galite pastebėti pagerėjimą pranašaujantį sveiką ir kvapnią burnos ertmę.

Bakterijos, skaidančios baltymus

Nemalonų burnos kvapą sukelti gali ir anaerobinės sieros junginius išskiriančios bakterijos. Jos kaupiasi ant liežuvio paviršiaus bei gerklėje, ten, kur natūraliai dauginasi.

Jos ten ne atsitiktinai. Šios bakterijos reikalingos, nes suskaidydamos baltymus padeda virškinti maistą.

Būna atvejų, kai tam tikromis sąlygomis šios bakterijos baltymus ima skaidyti labai greitai. Baltymai sudaryti iš amino rūgščių, o dviejų amino rūgščių, tai yra metoinino ir cisteino, sudėtyje gausu sieros.

Kuo greičiau bakterijos skaido baltymus į amino rūgštis, tuo greičiau išskiriama ir siera, kuri ir sukelia blogą burnos kvapą. Pavyzdžiui, panašų į supuvusio kiaušinio kvapą sukelia sieros junginys vandenilio sulfidas, į ilgai panešiotų kojinių panašų kvapą sukelia metil—merkaptanas, o pastovėjusias atliekas primenantį kvapą sukelia putrescino sieros junginys.

Dantų ligos

Blogą burnos kvapą gali sukelti ir įvairios odontologinės problemos, tokios kaip ėduonis, periodontitas, daugybinis kariesas ir kitos.

Labai svarbu pagalbos kreiptis į specialistus tam, kad problema būtų nustatyta ir gydoma kaip įmanoma anksčiau ir ligos žala būtų kuo menkesnė.

Patariame naudoti minkštus dantų šepetėlius, kurie nepažeidžia Jūsų dantų ir dantenų.

Sveikatos sutrikimai

Nemalonus burnos kvapas taip pat gali išduoti apie virškinamojo trakto sutrikimus: diabetą, inkstų nepakankamumą, tuberkuliozę, sinusitą, tonzilitą ir kitas problemas. Žinoma, nėra taip, kad vos tik atsiranda blogas burnos kvapas turėtumėte panikuoti dėl jus puolančių ligų, tačiau tai gali būti požymis, kurį pastebėjus vertėtų pasitikrinti sveikatą.

Kaip atpažinti šią problemą?

  • Baltos apnašos ant liežuvio (ypač ant liežuvio nugarėlės)

  • Balti gauburėliai, kurie atsiranda ant tonzilių

  • Gleivės ar lašėjimas po nosimi

  • Blogas kvapas, suvalgius maisto, kuris turi daug baltymų

  • Pastovus rūgštus, kartus ar metalo skonis burnoje

  • Apnašos burnoje atsikėlus ryte, burnos sausumas, deginantis jausmas liežuvyje

  • Peršalimai, alergijos

  • Tirštos seilės, kai nuolat reikia išvalyti gerklę

Nemalonaus burnos kvapo problemą vieni žmonės pastebi greitai ir pagalbos kreipiasi į specialistus, kiti blogo kvapo „nejaučia“ arba kreiptis pagalbos jiems tiesiog nejauku.

Ši problema gan dažnas sutrikimas, mat skirtingais sunkumo laipsniais pasireiškia vienam iš keturių žmonių, todėl gėdytis nėra ko. Svarbu nepamiršti, kad geriausia išeitis kreiptis į specialistus, kurie nustatys tikrą priežastį ir padės su ja kovoti.

Rekomenduojame: dėl profesionalių odontologijos paslaugų ir burnos higienos Kauno mieste kreipkitės - http://www.centroodontologai.lt.

3 patarimai, kaip galite sumažinti nemalonaus burnos kvapo riziką

  1. Gerkite daug vandens ir po kiekvieno valgymo kruopščiai praskalaukite burną vandeniu.

  2. Nepamirškite tinkamos burnos higienos, reguliariai lankykitės pas odontologą ir dantų higienistą, kad būtų sutvarkyti „sugedę“ dantys ar pašalinti akmenys

  3. Į savo mitybos racioną įtraukite daugiau daržovių, kurios turi daug ląstelienos ir svarbiausia nepamirškite, kad problemą reikia ne maskuoti, o su ja kovoti.

Reklama