Biržuose patvirtinta vieta Kristupo Perkūno paminklui

Biržuose patvirtinta vieta Kristupo Perkūno paminklui
Panevėžys
Biržų rajono savivaldybės nuotr.
Reporteris Austėja Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Biržų rajono savivaldybė ir VšĮ „Kristupo Radvilos Perkūno paminklo fondas“ gavo Lietuvos dailininkų sąjungos skulptorių sekcijos pirmininko Vido Simanavičiaus raštą, kuriame rašoma, kad skulptūros ir architektūros sričių specialistų komanda, kurią sudarė skulptoriai A. Jasiukevičiūtė,  D. Kučas, K. Krasauskas, L. Griežė, M. Junčys, V. Simanavičius, J. Gencevičius ir architektas T. Budrys, apsilankė Biržų mieste. 

Specialistai išklausė Biržų rajono savivaldybės bei Fondo atstovų informaciją apie sumanymą pastatyti paminklą miesto įkūrėjui Kristupui Radvilai Perkūnui.

Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs klausimai – orientacinė paminklo kaina, apimtis, įgyvendinimo terminai, geriausių paminklo idėjų atranka viešo konkurso būdu ir kita. Vienas iš svarbiausių klausimų buvo parinkti paminklui tinkamiausią vietą Biržų centre.

Skulptorių komandos vadovas patvirtino, kad iš visų lokacijų, apžiūrėtų ir aptartų minėto apsilankymo Biržuose metu, tinkamiausia vieta yra šiuo metu naujai formuojama erdvė greta Evangelikų reformatų bažnyčios.