Biržuose – viešnia iš Ukrainos

Biržai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Biržų rajono savivaldybė

Gruodžio 15-16 d. Biržuose viešėjo Ukrainos Rivnės miesto mero patarėja Olha Yatsuk. Jos vizitas Biržuose turėjo kelis tikslus.

Yatsuk atvyko pasisemti gerosios patirties, gauti praktinių patarimų, kaip yra rengiamos paraiškos, norint dalyvauti Europos Sąjungos finansuojamuose projektuose, priemonėse, programose. Šia tema viešniai daugiausia informacijos suteikė, patarimų davė Biržų rajono savivaldybės vadovai, administracijos Strateginio planavimo ir turto valdymo skyriaus vedėja Zita Marcinkevičiūtė ir vyriausioji specialistė Jurga Bagamolovienė.

Yatsuk aplankė Biržų technologijų ir verslo mokymo centro bendrabutyje įsikūrusius karo pabėgėlius iš Ukrainos, pasidalino žiniomis iš gimtinės, papasakojo, kokia Ukrainoje kasdienybė yra dabar.

Antrąją savo vizito dieną O. Yatsuk Biržų rajono savivaldybės administracijoje susitiko su Biržų verslo atstovais – UAB „Agaras“ generaliniu direktoriumi Petru Vainoru, AB „Siūlas“ direktoriumi Vidmantu Gražiniu,  Čygo-Kalkio TŪB „Rinkuškiai“ vadovu Rimantu Čygu, UAB „Biržų ranga“ generaliniu direktoriumi  Stanislovu Mačiulskiu, Sodeliškio dvaro sodybos atstovu Linu Striška. Susitikime dalyvavo ir Biržų rajono savivaldybės vadovai.

Pagrindinis susitikimo tikslas buvo aptarti bendradarbiavimo tarp Biržų ir Rivnės rajono verslininkų galimybes tiek esant dabartinei situacijai, tiek ateityje. O. Yatsuk pristatė esamą verslo situaciją Rivnės rajone, pakvietė Biržų rajono verslininkus atvykti į Rivnę, papasakojo, kaip ir kur yra naudojama gaunama humanitarinė pagalba.

O. Yatsuk sakė, jog nors šiuo metu agresoriaus kariniai veiksmai Ukrainoje yra intensyvūs, bet ukrainiečiai tiki savo pergale ir tiki, jog ją pasieks netrukus, todėl labai svarbu jau dabar ieškoti galimų partnerių, megzti naujas pažintis, plėtoti ryšius, kad kai tik priešas paliks Ukrainos žemę, būtų galima nedelsiant imtis tiek infrastruktūros atstatymo, tiek ekonomikos gaivinimo ir plėtros.

Verslininkai pritarė, jog naujų partnerių ir rinkų paieška, keitimasis gerąja patirtimi yra labai naudingi dalykai kiekvienai savivaldybei ir įmonei, todėl siūlė atsiradus galimybei, rengti bendrus susitikimus, pasitarimus su Rivnės rajono atstovais, verslininkais.

„Dėkoju Jums visiems, kad atvykote, kad skyrėte laiko šiam susitikimui. Manau, jog šiandienis mūsų pokalbis gali tapti puikiu startu naujų verslo ryšių ir abipusiai naudingo bendradarbiavimo užmezgimui,“ – baigdama susitikimą kalbėjo Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė. 

Primename: partnerystės  ir bendradarbiavimo sutartis su Rivnės rajonu pasirašyta 2022 m. spalio 4 d.