Biržuose – civilinės saugos mokymai

resize_1200x900_dsc_0016
Biržai
Biržų rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Biržų rajono savivaldybė

Biržų rajono savivaldybės administracijoje vyko civilinės saugos mokymai, kuriuose dalyvavo vietos bendruomenių lyderiai, įstaigų ir organizacijų atstovai, gyventojai.

Panevėžio priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos skyriaus vyr. specialistė Aušra Aukštikalnytė pasidalino žiniomis bei praktiniais patarimais, kaip pasiruošti ir kaip elgtis įvairių įvykių, ekstremaliųjų situacijų bei krizių atvejais, buvo aptarti visuomenės perspėjimo ir informavimo algoritmai, gyventojų evakavimo klausimai, kolektyvinės apsaugos statinių ir priedangų paskirtis ir galimybės savarankiškai pasirengti galimoms nelaimėms.

Biržų rajono savivaldybėje yra patvirtinti 27 kolektyvinės apsaugos statiniai, skirti laikinam gyventojų prieglobsčiui saugantis nuo žalingo aplinkos poveikio bei evakuotų gyventojų apsaugai ekstremaliųjų situacijų ar karo metu. Jų sąrašą galite rasti čia.

Savivaldybėje taip pat yra 21 patvirtinta priedanga, skirta trumpalaikei (iki kelių valandų) apsaugai kilus oro pavojui, nuo tiesioginio ir netiesioginio apšaudymo grėsmės karinės agresijos metu). Biržų rajono savivaldybėje esančių priedangų sąrašą galite rasti čia.

Panevėžio PGV CSS vyr. spec. A. Aukštikalnytė priminė, kad svarbu įsitikinti, ar mobiliajame telefone yra aktyvuota perspėjimo funkcija. Informaciją kaip aktyvinti perspėjimo funkciją telefonuose, kad gautumėte perspėjimo pranešimus, rasite čia.

Mokymų metu kalbėta apie šeimos pasirengimo pavojams plano svarbą, priminta jog būtina ant popieriaus užsirašyti giminių, draugų adresus, telefono numerius, į krepšį įsidėti artimųjų nuotraukų, aptarta kokius daiktus (išvykimo krepšys) rekomenduojama pasiimti jei tektų evakuotis.