Biržų miesto centre – verda darbai

Biržų miesto centre – verda darbai
Panevėžys
Reporteris Austėja Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vykdant Biržų miesto viešųjų erdvių modernizavimo projektus, miesto centre verda darbai. Pagal vieną iš viešųjų erdvių projektų etapų numatyta rekonstruoti ir prieigas prie pilies bei Radvilos gatvę, kurioje šiuo metu uždarytas eismas.

320 metrų ilgio ir 3,2 - 3,5 metrų pločio gatvėje numatoma pakeisti gatvės dangą paklojant trinkeles bei pjauto akmens trinkeles, įrengti gatvės apšvietimą, išlaipinimo iš automobilių ir autobusų aikštelę, pastatyti suoliukus ir šiukšliadėžes.

Taip pat numatyta rekonstruoti įvažiavimą į pilį (ilgis apie 81 m, plotis apie 3,5 m). Prieš pradedant įvažiavimo į Pilį darbus, kaip ir visur Biržų senojo miesto teritorijoje, atliekami archeologiniai kasinėjimai.

Praėjusią savaitę atidengtas senojo įvažiavimo į tvirtovę akmeninis grindinys bei XVII a. antrosios  Biržų pilies, statytos Boguslavo Radvilos, ravelino fragmentai (ravelinas trikampis pagalbinis pastatas priešais tvirtovės griovį tarp bastionų, iš kurio kryžmine ugnimi apšaudydavo prieigas prie tvirtovės).

Pasak archeologo Karolio Duderio atidengus dar sovietiniais laikais konservuoto ravelino fragmentus, bus galima nustatyti senosiose graviūrose ir švedų planuose pažymėto gynybinio statinio dydį, XVI-XVII a. bruku grįsto įvažiavimo į Pilį struktūrą.