Biržų rajone iš gyventojų bus surenkamos didelių gabaritų ir pavojingos buities atliekos

20180927_125853
Biržai
BNS / Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Biržų rajono savivaldybė

UAB „Ecoservice projektai“ praneša, kad 2023 m. lapkričio 6 –30 dienomis Biržų rajone planuojamas didelių gabaritų ir pavojingų buities atliekų surinkimas iš gyventojų.

Norėdami užsisakyti didelių gabaritų atliekų ir pavojingų buities atliekų išvežimą, gyventojai turi kreiptis telefonu 8-800-53533 arba registruotis el. paštu orinta.mauraite@ecoservice.lt. 

Registruojantis reikia pateikti duomenis apie atliekų turėtoją (vardą, pavardę, adresą, tel. nr.), taip pat pateikti informaciją apie perduodamas atliekas. Registracija vykdoma nuo 2023 m. spalio 23 d. iki 27 d.

Atliekos iš Biržų rajono gyventojų bus surenkamos iš anksto suderintą dieną. Sutartu laiku gyventojai turės patys atiduoti atliekas sutartoje jų perdavimo vietoje. Bus surenkamos tik tos atliekos, kurios bus nurodytos registracijos metu tik iš užsiregistravusių gyventojų.

UAB „Ecoservice projektai“ primena – komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėse didelių gabaritų atliekoms priskiriami seni baldai (kėdės, lovos, spintos, stalai, komodos ir kt.), langų rėmai (be stiklų), durys, dviračiai, kilimai, radiatoriai, vežimėliai, buitinė technika ir kitos buityje susidarančios didelių gabaritų atliekos.

Pavojingoms atliekoms priskiriamos namų valymo ir asmens higienos priemonės: tirpikliai, rūgštys, šarmai, plovikliai, kurių sudėtyje yra pavojingųjų medžiagų. Taip pat dažai, lakai, rašalas ir klijai, buities ir sodo pesticidai, pakuotės, kuriose yra pavojingųjų medžiagų likučių arba kurios yra jomis užterštos.