Biržiečius konsultavo KPD specialistai

Biržiečius konsultavo KPD specialistai
Biržai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Biržų rajono savivaldybė

Liepos 28 d. Biržų Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos salėje vyko Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Panevėžio - Utenos teritorinio skyriaus specialistų konsultacijos, kaip laikytis paveldosauginių reikalavimų Biržų miesto istorinės dalies teritorijoje.

Konsultuoti biržiečių atvyko Panevėžio - Utenos teritorinio skyriaus vedėjas Arūnas Giraitis, vyriausiosios specialistės Birutė Beresnevičienė, Rasuolė Kerbedienė ir Benigna Skalauskienė. Specialistai supažindino su nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių saugojimu ir tvarkyba, informavo, kuo skiriasi kultūros paveldo objektų tvarkybos ir statybos darbai, kokios yra finansavimo ir kompensavimo galimybės, aptarė su biržiečiais jiems rūpimas problemas. Įrašytų į Kultūros vertybių registrą ar galimai turinčių vertingųjų savybių pastatų savininkai ir valdytojai turėjo klausimų dėl galimybių šiuos pastatus restauruoti, remontuoti.

Atėję į konsultaciją paminklinių pastatų savininkai bei valdytojai arba klausinėjo konkrečių dalykų: kaip restauruoti XIX a. duris, ką daryti su tokio pat laikotarpio irstančiais mūro vartais. Kitiems kilo klausimų, kaip tęsti darbus pernai paminkline teritorija paskelbtame žemės sklype, kokia tvarka norint remontuoti Biržų senamiestyje esantį namą ir pan.

Į didžiąją dalį klausimų buvo atsakyta iš karto, o kitiems konsultacijų dalyviams, KPD specialistės, užsirašiusios jų kontaktus, pažadėjo atsakyti raštu, kai pasitikslins galiojančius įstatymus ir reglamentus. Po susitikimo Biržuose, KPD specialistai aplankė ir apžiūrėjo probleminius kultūros paveldo objektus Biržų senamiestyje, Pabiržėje, Vabalninke, Deikiškių kaime.

Redakcija rekomenduoja