PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Spalio 15 d. 15:27

Birštono savivaldybėje vyko mokymai apie savivaldos svarbą sprendžiant seksualinio smurto problemą

Birštonas

Etaplius.ltŠaltinis: Birštono savivaldybė


324042

Birštono savivaldybėje vyko mokymai „PRABILK“. Savivaldos svarba sprendžiant seksualinio smurto problemą“. Moterų teisių asociacijos direktorė Vilija Žukauskaitė pristatė kartu su partneriais, Moterų informacijos centru, Klaipėdos socialinės psichologinės pagalbos centru, Moterų teisių asociacija ir VšĮ Ribologija įgyvendinamą projektą „Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras 2024“, finansuojamą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Moterų teisių asociacija, bendradarbiaudama su Birštono savivaldybės administracija, 2024 m. spalio 10 d. mokymus organizavo teorinio, praktinio ir patyriminio mokymosi metodu, kuriuose dalyvavo Savivaldybės administracijos, BĮ Nemajūnų dienos centro, Alytaus AVPK Birštono policijos komisariato, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro, Birštono gimnazijos atstovai.

Mokymų dalyviams pristatyti pagalbos teikimo būdai asmenims, išgyvenusiems seksualinį smurtą, nacionalinio apsaugos, pagalbos, paslaugų seksualinį smurtą artimoje aplinkoje ar už jos ribų patyrusiam ar seksualinio smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriančiam asmeniui algoritmo pritaikomumą savivaldybėje, aptarta seksualinį smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo, pagalbos ir paslaugų bei prevencijos vykdymo savivaldybėje svarba. Seksualinio smurto prevencija yra svarbus uždavinys, kuriuo siekiama užkirsti kelią smurtui, apsaugoti asmenis nuo jo padarinių ir įnešti reikšmingą indėlį į šios problemos sprendimą. Prevencijos tikslas – psichosocialinės kompetencijos didinimas bei tam tikrų žinių ir įgūdžių suteikimas tam, kad asmenys gebėtų išvengti pavojingų situacijų. Seksualinis smurtas – tai šiurkštus žmogaus teisių pažeidimas ir nusikaltimas asmens orumui ir neliečiamumui. Nuo seksualinio smurto nukenčia moterys, vyrai, mergaitės, berniukai. Kalbėti apie seksualinį smurtą svarbu, nes taip yra skatinamas visuomenės sąmoningumas. Tai padeda žmonėms suprasti, kad seksualinis smurtas yra rimtas socialinis ir fizinės bei psichinės sveikatos klausimas, kurį būtina spręsti. Be to, kalbėjimas apie seksualinį smurtą gali prisidėti prie prevencinių veiklų. Sąmoninga ir informuota visuomenė yra pasirengusi ieškoti priemonių užkirsti kelią seksualiniam smurtui.

Mokymų dalyviai turėjo ne tik teorinę dalį, jie analizavo situacijas, dėliojo veiksmų ir pagalbos teikimo algoritmus.

Specializuoti pagalbos centrai teikia konfidencialią ir nemokamą specializuotą kompleksinę pagalbą seksualinį smurtą artimoje aplinkoje patiriantiems (patyrusiems) asmenims: informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas, asmens palydėjimas, ekspertinis vertinimas, specializuota psichologo pagalba, specializuota teisininko pagalba bei bendradarbiauja su kitomis pagalbą ir paslaugas teikiančiomis bei apsaugą užtikrinančiomis institucijomis.

Nukentėjai nuo seksualinio smurto – PRABILK.

Prabilk – nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras teikia nemokamą ir konfidencialią pagalbą asmenims nukentėjusiems nuo seksualinio smurto ir su jais dirbantiems specialistams.

Centre dirbantys konsultantai yra baigę specializuotus mokymus, kaip konsultuoti nukentėjusius nuo seksualinio smurto ir su jomis bei jais dirbančius specialistus.

Daugiau informacijos www.prabilk.lt