Birštono savivaldybėje vyko civilinės saugos pratybos

Birštonas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Birštono savivaldybės inf.

Gruodžio 14 dieną Birštono savivaldybėje vyko Birštono savivaldybės lygio kompleksinių civilinės saugos pratybos „Birštono savivaldybės civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai vykdant evakuotų gyventojų priėmimą ir apgyvendinimą įvykus avarijai Astravo AE (Baltarusija)“ .

Savivaldybės administracijai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Situacijų koordinavimo skyrius perdavė informaciją, kad Baltarusijos atominėje elektrinėje viename iš reaktorių įvyko avarija, kurios metu įvyko radioaktyviųjų medžiagų nutekėjimas. Gautas skubus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas pradėti Vilniaus rajono savivaldybės gyventojų evakavimą bei Vilniaus miesto gyventojų laikiną perkėlimą, pasirengti priimti ir apgyvendinti šiuos laikinai perkeliamus gyventojus.

Savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras organizavo ir koordinavo Gyventojų evakavimo ir priėmimo komisijos, specialiųjų tarnybų, ūkio subjektų, savivaldybės įstaigų veiksmus evakuotų gyventojų priėmimo ir apgyvendinimo metu. Šių pratybų, vykusių Birštono sporto ir sveikatingumo centre, metu buvo patikrintas Savivaldybės pasirengimas, esant ekstremaliai situacijai. Pratybų metu patalpose buvo pasiruošta apgyvendinti apie 100 asmenų, įrengtas motinos ir vaiko kambarys, užimtumo erdvė, maitinimo patalpa. Pratybų metu budėjo policijos pareigūnai ir medicinos punkto atstovė.

Kauno r. visuomenės sveikatos biuro specialistai suaugusius ir mažuosius pratybų dalyvius apmokė kaip suteikti pirmąją pagalbą, įvykus nelaimei, kaip pagelbėti žmogui užspringus, dalyviai noriai atliko gaivinimo veiksmus su manekenais.

Pratybos vyko labai sklandžiai, operatyviai, joms buvo atsakingai ruoštasi iš anksto. Visos įtrauktos įstaigos puikiai atliko jiems pavestas užduotis. Pratybų dalyviai vienbalsiai pritarė, kad tokios pratybos savivaldybėje yra labai reikalingos ir ateityje jų galėtų būti surengta dar daugiau.