PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Gegužės 16 d. 16:18

Birštoniečiai vaikai savo piešiniais siunčia svarbią žinutę

Birštonas

Etaplius.LTŠaltinis: Birštono savivaldybė


301457

Gegužės 15 dieną Birštono meno mokykloje vyko Birštono savivaldybės Smurto artimoje aplinkoje prevencijos komisijos inicijuotas plakato konkurso „NE smurtui artimoje aplinkoje“ pristatymas. Iniciatyvos tikslas — viešinti smurto artimoje aplinkoje prevencinę veiklą, skatinti paauglių kūrybiškumą, pilietiškumą, skatinti jaunimą mąstyti ir ieškoti galimų sprendimo būdų siekiant akcentuoti prevencijos vykdymo svarbą, ugdyti asmens sąmoningumą ir nepakantumą smurtui, pritaikant turimas žinias.

Plakato konkurse dalyvavo Birštono meno mokyklos vyr. dailės mokytojos Laimos Petraškienės mokinės: Adrija Januškevičiūtė, Austė Vaškytė, Eiva Mozūraitė, Emilija Mielaikaitė, Evelina Varnelytė, Goda Arbačiauskaitė ir dailės mokytojo eksperto Remigijaus Janušaičio mokinės: Akvilė Jakaitytė, Aura Mongirdaitė, Auksė Ramoškaitė, Gaja Teoklėja Guscevičiūtė, Lėja Bendaravičiūtė, Liepa Akelytė, Milda Kaminskaitė, Patricia Kavaliauskaitė, Selina Jaskevičiūtė.

Pristatytuose plakatuose matoma, kad visos smurto formos yra netoleruotinos. Pasitelkę kūrybą moksleiviai siunčia svarbią žinutę – smurtas nėra ir negali būti toleruojamas. Niekas nenusipelnė patirti smurto savo šeimoje, mokykloje ar draugų tarpe.

Daugiausia komisijos balų surinko plakatai: „Patyčios taip pat smurtas“ (Patricia Kavaliauskaitė), „Neprisiliečiau, bet mano rankos liko suodinos“ (Akvilė Jakaitytė), „Atskirk smurtą nuo žaidimo“ (Milda Kaminskaitė), „Smurtas nėra atsakymas…“ (Liepa Akelytė). Visi plakatų autoriai apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir padėkos raštais.

Po apdovanojimų Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato vyresnioji tyrėja Milda Mardosienė su dalyviais diskutavo apie fizinį, psichologinį (emocinį), seksualinį, nepriežiūros smurtą bei smurtą elektroninėje erdvėje. Ji pabrėžė kaip kitų žmonių blogas elgesys skaudina ir žeidžia, kaip susidūręs su smurtu gali jaustis nusiminęs, piktas ar bejėgis. Svarbu, kad žinotumei – tai nėra tavo kaltė. Niekas neturi teisės tavęs skriausti, tyčiotis iš tavęs ar kito žmogaus ar kitaip blogai elgtis. Tad nekentėk ir būtinai kreiptis pagalbos!