Birštone po rekonstrukcijos lankytojų vėl laukia atsinaujinęs Vytauto kalnas

Birštonas
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Nemenko, net 40 metrų aukščio Vytauto kalnas Birštone, šiltėjant orams, kviečia lankytojus ir vėl grožėtis Nemuno vingiu ir nuostabiu atsiveriančiu kraštovaizdžiu. Prieš sezoną kalnas sutvarkytas ir naujai pritaikytas lankymui. Atnaujinta jo infrastuktūra, įrengti patogūs laiptai, tilteliai, apžvalgos aikštelės, praneša Valstybinės saugomų teritorijų tarnyba.

Atnaujinant kalną, buvo sutvirtintos ir užlygintos jo įgriuvos, nuošliaužos ir šlaitai, padaryti sanitariniai kirtimai. Vėliau suremontuotas vakariniame piliakalnio pakraštyje esantis žvyro dangos takas, į piliakalnį vedantys laiptai, atnaujinta dalies kelių danga, renovuoti du tilteliai bei įrengtas vienas papildomas. Lankytojams įrengtos patogios erdvės poilsiui, puikiai sutvarkytos apžvalgos ir edukacinės aikštelės, informaciniai stendai.


Papėdėje yra automobilių stovėjimo aikštelė, įrengti nauji dviračių stovai. Po rekonstrukcijos šis objektas buvo visapusiškai pritaikytas ir žmonių su negalia judėjimui.


Vytauto vardą šis kalnas yra gavęs todėl, nes senovėje čia stovėjusi pilis, iš kurios medžiodavo Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Pirmąkart pilis metraštininkų paminėta 1382 metais. Tačiau jos istorija siekia gerokai senesnius laikus.