Birštone planuojami želdynų tvarkymo darbai

projektai-19997-83712465
Birštonas
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Birštono savivaldybė

Medis kuria darną, atkuria ir palaiko aplinkos balansą, neša nepastebimą naudą miestui. Vis tik dažnai pasitaiko atvejų, kai miesto erdvėje augantys medžiai jau nėra tokie gyvybingi, atsiranda biologiškai senų medžių, pažeistų vietų, sausuolių. Tokiu atveju medžio šalinimas yra neišvengiamas.

Informuojame, kad Vytauto Jurgio Meškos parke yra paženklintų medžių, kurie, Miškų tarnybai patikrinus visus reikiamus dokumentus ir išdavus leidimą, bus pašalinti.

Pagrindinė medyno rūšis yra paprastoji pušis. Visos numatomos kirsti pušys yra sausuoliai. Pušis masiškai džiovina kenkėjas – paprastasis pušinis pjūklelis, tačiau laiku pritaikius miškotvarkos priemones, Vytauto Jurgio Meškos parke pavyko išvengti masinės šių kenkėjų invazijos ir masinės pušų žūties. Žali medžiai, tokie kaip klevai, augantys labai nedideliu atstumu nuo pušų, jas stelbia ir konkuruoja ne tik lajomis, bet šaknynais. Kadangi Paprastoji pušis yra pagrindinė medyno rūšis, todėl siekiama, kad būtų išlaikyta tikslinė medyno sudėtis, t. y. – pušynas. Įvertinus tai, kad Vytauto Jurgio Meškos parke vis atsinaujina šakninės pinties (grybinė pušų liga) židiniai, negalima leisti susidaryti klevų ar ievų sąžalynams. Dėl šios priežasties parke periodiškai yra vykdomi lapuočių kirtimai.

Laikantis nustatytų reikalavimų kirtimams buvo atrinkti paprastosios pušies sausuoliai – 49 proc., invaziniai medžiai (vėlyvoji ieva) – 11,6 proc., medžiai, augantys nedideliu atstumu nuo paprastosios pušies ir stipriai konkuruojantys su pagrindiniais medyno medžiais (pagrindinė kertama rūšis – paprastasis klevas) – 22,3 proc., kiti neperspektyvūs, užstelbti medžiai iki 20 cm skersmens, 1,3 m aukštyje – 16,1 proc.

Vykdant šiuos kirtimus, iš vieno hektaro vidutiniškai bus iškirsti 4,85 vnt. medžių. Tarp jų: sausuolių (2,3 vnt. / ha), invazinių medžių (0,1 vnt. / ha), medžių, stipriai konkuruojančių su pagrindine medyno rūšimi (0,22 vnt. / ha), kitų neperspektyvių, užstelbtų medžių (2,2 vnt. / ha). Atkreipiame dėmesį į tai, kad šiuo konkrečiu atveju iš visų, numatytų kirsti, gyvybingų medžių, 85 proc. yra ploni, 8–19 cm skersmens 1,3 aukštyje, medžiai (tarp jų: 35 proc. yra iki 8 cm skersmens) ir tik 15 proc. yra storesni kaip 20 cm skersmens.

Taip pat pranešame, kad B. Sruogos gatvėje bus kertamos invazinės medžių rūšys, t.y. uosialapiai klevai ir baltažiedės robinijos.
Savivaldybės želdynų ir želdinių priežiūros darbus organizuoja BĮ Birštono miesto tvarkymo tarnyba.

BĮ Birštono miesto tvarkymo tarnybos kraštovaizdžio architektės Audronės Audzevičiūtės-Daubarienės informacija