REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2022 m. Rugpjūčio 29 d. 10:45

Biorevitalizacija – gyvybės eliksyras drėgmę praradusiai odai

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


244248

Vanduo yra ne tik gyvybės, bet ir grožio šaltinis. Kai mūsų organizmui trūksta drėgmės, tai iš karto atsispindi ir išvaizdoje: plaukai praranda žvilgesį, oda tampa papilkėjusi, sausa ir suglebusi. Deja, kartais neužtenka vien gerti vandenį, kad palaikytume tinkamą drėgmės balansą. Tačiau atkurti odos elastingumą ir grožį gali padėti neįtikėtinai veiksminga procedūra – biorevitalizacija.

Hialurono „bomba“ mūsų odai

Biorevitalizacija yra itin gilus odos drėkinimas biologiniu būdu. Procedūros metu tiesiai į vidurinįjį odos sluoksnį – dermą – plonyte adata suleidžiamas nedidelis kiekis nestabilizuotos hialurono rūgšties. Ši rūgštis itin populiari įvairiose drėkinančiose kosmetikos priemonėse. Ir ne be reikalo
– viena hialurono molekulė pritraukia net 500 vandens molekulių!

Grožio namų „Esteskin“ įkūrėja Laura Los atskleidžia, kaip veikia ši procedūra.
„Derma yra vidurinysis, o epidermis – viršutinis odos sluoksnis. Jei epidermis yra plonesnis, o derma storesnė, tuomet žmogaus oda atrodo jaunatviškai. Kai organizmui trūksta drėgmės, dehidratuojama, tuomet derma suplonėja, viršutinis odos sluoksnis glemba, atsiranda raukšlelių. Dermoje vyksta įvairūs procesai, tarpląsteliniai mainai, kurie negali vykti be hialurono rūgšties. Biorevitalizacijos užduotis yra atstatyti tarpląstelinio matrikso savybes ir suaktyvinti dermoje vykstančius apykaitos procesus“, – pasakoja grožio ir estetikos specialistė.

Biorevitalizacijos metu pašalinamas drėgmės stygius, ji padeda atkurti odos elastingumą, atstatyti būklę po įvairių lazerio, cheminio pilingo ar šlifavimo procedūrų, taip pat gali būti atliekama ruošiantis šioms procedūroms, randų, strijų, smulkių raukšlelių eliminavimui. Biorevitalizacijos procedūra taikoma ir siekiant sumažinti išsiplėtusias veido poras, kadangi ši problema taip pat yra drėgmės trūkumo odoje pasekmė.
Procedūra atliekama tiek veidui, tiek įvairioms kūno sritims, pavyzdžiui dekoltė zonai, šlaunims, suglebusiai kelių odai sustangrinti.

Bijantiems adatų – neinvazinė mezoterapija

Nors biorevitalizacija yra neįtikėtinai veiksminga ir efektyviai prisotina odą drėgme, ji atliekama ne kiekvienam. Procedūra negalima nėščiosioms ir kūdikį maitinančioms moterims, autoimuninėmis, kai kuriomis širdies ir kraujagyslių ligomis, epilepsija sergantiems žmonėms.

Asmenims, turintiems adatų baimę, ši procedūra taip pat neatliekama. Nors biorevitalizacijos metu naudojama itin plona adata, kuri sukelia minimalų diskomfortą, fobiją turinčiam žmogui tokia procedūra vis tik gali būti nepakeliama.

Tačiau ką daryti žmonėms, kuriems dėl vienokių ar kitokių priežasčių injekcinės procedūros atlikti negalima, bet to drėgme prisotintos odos efekto vis tiek norisi? Specialistų tokiu atveju rekomenduojamas sprendimas – neinvazinė mezoterapija. Tai itin pažangus, nanotechnologijomis paremtas metodas.

„Neinvazinės mezoterapijos metu nanokompleksai, kurių sudėtyje yra ne tik hialurono, bet ir peptidų, aminorūgščių, vitaminų, mineralų, įpučiami į vidurinį odos sluoksnį. Molekulė yra 4 nanometrų dydžio, mažesnė už odos poras. Būtent per poras, naudojant specialų aparatą, kuris net nekontaktuoja su odos paviršiumi, aukšto slėgio srovės pagalba medžiagos įstumiamos į odą“, – apie inovatyvią grožio procedūrą pasakoja Laura Los.

Rezultatas panašus, procedūros skiriasi. Kurią pasirinkti?

Specialistė sako, kad pasirinkimas, ar odos drėkinimo procedūrą atlikti naudojant adatą, ar neinvazinę aukšto slėgio technologiją, yra labai individualus. Vis dėlto, biorevitalizacija naudojant adatą turi keletą pašalinių veiksnių, lyginant su neinvazine mezoterapija.

„Visada reikia turėti omenyje, kad bus atliekami daugybiniai dūriai. Nors jie nėra itin skausmingi, po jų lieka nedidelės papulės, panašios į tas, kurios padaromos Mantu testo metu. Jos laikosi maždaug 2-4 dienas, gali atsirasti ir mėlynių. Todėl jei nenorima taip rodytis darbe ar viešumoje, jau reikia pasiplanuoti procedūros laiką, pavyzdžiui, daryti ją prieš savaitgalį. Dėl to tokios procedūros niekada neatliekame prieš klientui svarbias progas, pavyzdžiui nuotakoms prieš vestuves“, – teigia Lauras Los.

Neinvazinė mezoterapija tokių nemalonumų padeda išvengti, procedūrą galima atlikti tiek pietų pertraukos metu ir drąsiai grįžti į darbą, tiek ir svarbios šventės dieną.

Esminis skirtumas tarp šių procedūrų yra apsilankymo pas specialistą dažnumas. Injekcinės biorevitalizacijos efektas išlieka ilgiau ir apsilankyti grožio salone reikės rečiau. Naudojant neinvazinę aukšto slėgio metodiką, užsukti į specialisto kabinetą teks dažniau.

„Siekiant maksimalaus efekto ir ilgalaikio rezultato, būtinas visas procedūrų kursas. Jis visada sudaromas individualiai, atsižvelgiant į kiekvieno kliento odos būklę, tačiau vidutiniškai injekcinių procedūrų reikėtų 3-4 ir jos atliekamos kartą per tris savaites. Tuo tarpu neinvazinė biorevitalizacija, priklausomai nuo kliento amžiaus, reikalauja nuo 4 iki 10 procedūrų kas vieną savaitę. Viso kurso kainos atžvilgiu skirtumo praktiškai nėra, todėl esminis klausimas, ar klientas bijo adatų ir kiek laiko gali skirti apsilankymams pas specialistą“, – sako grožio namų įkūrėja.

Pastebima, kad anksčiau šią procedūrą dažniausiai rinkdavosi brandesnio amžiaus moterys, tačiau pastaruoju metu vis daugėja jaunų moterų ir merginų, kurios rūpinasi savo oda ir mielai atlieka biorevitalizacijos procedūras. Pasak specialistų, tokia tendencija džiugina, nes kuo daugiau dėmesio skirsime odai jauname amžiuje, tuo sveikesnė ji bus ir reikalaus mažiau intensyvios priežiūros ateityje.

Reklama



REDAKCIJA REKOMENDUOJA