Bibliotekos kiemą papuošė suoliukas

Ukmergė
Kristinos Darulienės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Vlado Šlaito viešosios bibliotekos inf.

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos šimtmečiui skirtoje darbų, renginių, įvairių kūrybinių sumanymų programoje buvo numatytas itin gražus projektas – bibliotekos kieme įkurdinti poeto atminimui skirtą suolelį, ant kurio likusi atversta jo knyga ir pamiršti akiniai.

Rajono savivaldybės taryba, pritarusi šiam sumanymui, skyrė lėšų, ir, artėjant Kalėdų šventėms, Vlado Šlaito suolelis iš kalvio dirbtuvių atkeliavo į bibliotekos kiemą. Vlado Šlaito epochos dvasią atitinkantis suolelis pagamintas iš metalo konstrukcijų ir ąžuolinių tašelių. Jis grakštus, elegantiškas ir romantiškas.

Suolelis baigiamas įrengti ir taps dar viena kalbančia skulptūra mieste: įsitaisius po medžiais ant suolelio, specialios programėlės telefone dėka bus galima klausytis Vlado Šlaito eilių.

Suolelį „nukaldino“ jaunas ir itin talentingas Ukmergės krašto menininkas Mykolas Vasiliauskas, prisijaukinęs metalą nuo mažumės, kai dar būdamas penkerių metų padėdavo savo seneliui, šaltkalviui remontininkui Povilui Vasiliauskui, vinukus kalti. Tokio amato kategoriją turi ir Mykolo tėtis Mindaugas, o trečios kartos jaunasis meistras tapo tikru metalistu, mėgstantis ir metalo papuošalus, ir metalo muziką.

Vlado Šlaito suolelis taps ne tik miesto puošmena, bet ir jaukia susitikimų, pasimatymų vieta, o kitapus gatvės įsikūrusiame civilinės metrikacijos skyriuje susituokę jaunavedžiai mielai prisės ant dailaus suolelio nusifotografuoti.