Bibliotekoje vyko susitikimas su filosofu Jurgiu Dieliautu

Bibliotekoje vyko susitikimas su filosofu Jurgiu Dieliautu
Šiauliai
Jurgita Taralė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Rugsėjo 19 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko susitikimas su filosofu, vizualinių menų asociacijos nariu Jurgiu Dieliautu tema „Skaitymo galia – valia kurti“.

J. Dieliautas yra tarptautinės menininkų asociacijos ANIMA MUNDI, kuri jungia meno, kultūros, mokslo profesionalus ir inovatorius, narys, dalyvauja Helsinkio universitete įsikūrusios tarptautinės skaitymo terapijos organizacijos, įvairių kultūros ir meno projektų veiklose, yra daugelio publikacijų autorius, skaito paskaitas, taip pat – ir biblioterapijos tema.

„Skaitymui amžius – ne kliūtis. Tai individuali procedūra, griaunanti visus barjerus“, – į renginyje gausiai susirinkusią daugiausiai vyresnio amžiaus auditoriją kreipėsi svečias. Pasak lektoriaus, knyga yra tik postūmis, tik akstinas suprasti save. Pristatydamas susitikimo temą, J. Dieliautas akcentavo, jog kiekvieno iš mūsų sukauptoje patirtyje slypi galios – mūsų galimybių – potencialas. O valia kurti kyla iš noro atverti, susikurti save patį, nes pradinė kūrybinė iniciatyva ir yra tai, kad žmogus turi padėti pirmiausia pats sau. Pradėjus skaityti, pereinama į kitą pasaulį, knyga virsta intelektualine, kūrybine pagalbos sau, savikūros priemone, įgalinanti suvokti ir suprasti savo asmeninę patirtį, atverianti žmogaus vidinius resursus. Kiekvienas žmogus turi sukaupęs įdomios patirties, tereikia tik išlaisvinti fantaziją. Knyga yra tarpininkas šiame kūrybiniame procese. Kalbėdamas apie skaitymą ir jo poveikį mūsų dvasiniam pasauliui, lektorius supažindino ir su įžymių mąstytojų – Aristotelio, Ericho Fromo, Frydricho Nyčės, Marselio Prusto – įžvalgomis. „Gyvenimas turi virsti drąsa patį save susikurti“, – sakė jis. Susitikimo dalyviai, kurių dauguma negali įsivaizduoti savo gyvenimo be knygos, buvo aktyvūs: pateikė klausimų, dalinosi savo mintimis apie skaitymą, kūrybiškumą ir nuogąstavimais dėl galimų knygos vaidmens pokyčių šiuolaikinėje visuomenėje.

Renginio metu, kuris vyko įgyvendinant projektą „Minčių SPA: kūrybiškumo ir inovacijų sąveika bibliotekoje“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė. J. Dieliauto įdomiai išsakytos filosofinės mintys ir įžvalgos kiekvienam priminė, kad reikėtų dažniau apmąstyti vertybes, gyventi kūrybingą gyvenimą. Susitikimas su filosofijos pasaulio atstovu – nedažnas įvykis bibliotekoje, bet, atsižvelgiant į renginio dalyvių atsiliepimus, taip reikalingas šiandienos gyvenimo realijų ir problemų išvargintam žmogui – skatinantis mąstyti, įkvepiantis ir pakylėjantis virš kasdienybės.