PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Gegužės 16 d. 09:29

Bibliotekoje vyko muzikos terapijos vakaras

Šiauliai

Muzikos terapeutas Kęstutis Kupčinskas. Bibliotekos nuotr.

Jurgita TaralėŠaltinis: Etaplius.lt


216778

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko susitikimas su gydytoju, muzikos terapeutu Kęstučiu Kupčinsku.


Foto galerija:

2.jpg
3.jpg
4.jpg
6.jpg

Renginio dalyvius beregint sudomino keisti, daugeliui pirmąkart matomi muzikos instrumentai, kuriuos svečias atsigabeno kartu su savimi, išdėliojo stalo viduryje, ir kiekvienas galėjo juos ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti – išsirinkti sau labiausiai patinkantį, išgauti jų skleidžiamus netikėčiausius garsus, o po to išreikšti įspūdžius, pakalbėti apie nuotaką, emocijas, vaizdus, kuriuos sukelia ši muzika.

K. Kupčinskas – ne vien gydytojas. Kalbėdamas apie muzikos terapiją, jis sakė, kad šios srities specialistui reikia išmanyti ir mediciną, ir psichologiją, ir muziką. Muzikos terapeutas ilgą laiką buvo Šiauliuose susibūrusios holistinės muzikos grupės „Vartai“ narys. Vakaro metu, pakvietęs dalyvius patogiai įsitaisyti kėdėse ir užmerkti akis, jis pagrojo trumpą muzikinį kūrinį vienu iš savo instrumentų – Mėnulio būgnu. Melodingas, negirdėtas instrumento skambesys, į kurį visiškoje tyloje netikėtai įsiterpė virš bibliotekos pastato praskridusio paukščio, vėjo šnaresio skleidžiami garsai, susirinkusiems sukėlė malonių asociacijų, nuteikė pokalbiui ir bendravimui. Svečias pasakojo, kad  atsivežti instrumentai – tai tik nedidelė dalis iš jo sukauptų ir naudojamų muzikos terapijos užsiėmimuose. Šiam tikslui gali būti naudojami tradiciniai liaudies, klasikiniai, egzotiški kitų šalių bei specialiai muzikos terapijai pagaminti instrumentai. Daugelį jų K. Kupčinskas padarė pats iš įvairių gamtoje randamų medžiagų. Gal todėl jie tokie jaukūs ir malonūs paėmus į rankas, juos patogu laikyti, todėl gali būti naudojami ritmo pojūčiui lavinti ar atlikti koordinacinius veiksmus. Instrumentais išgaunami garsai primena ir žolės ar vėjo šnaresį, barškėjimą, traškesį, ir varlės kurkimą, vandens tekėjimą, lietų, gervių skrydį, paukštelio ulbėjimą... Tereikia tik pasitelkti kūrybiškumą bei vaizduotę. Tam ir skirta muzikos terapija, kuria siekiama pagerinti žmogaus emocinę savijautą bei gyvenimo kokybę.

Dalyviai turėjo daug įvairiausių klausimų, į kuriuos muzikos terapeutas atsakė renginio metu. Jau sulaukta gerų atsiliepimų ir pageidavimų susitikti dar kartą.