Bibliotekoje vyko biblioterapijos užsiėmimas

2
Šiauliai
Jurgita Taralė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Lapkričio 10 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) vyko biblioterapijos užsiėmimas, kurį vedė Lietuvos biblioterapijos asociacijos narė, pedagogė Branguolė Šimkūnienė.

Biblioterapija - tai gydymas skaitant. Tai būdas gilinti žinias apie save ir pasaulį, nukreipiantis protą užgulusias sunkias mintis pozityvia vaga.

Skaitant eiles B. Šimkūnienei, moterys turėjo užduotį – išsirašyti joms įstrigusius žodžius. Panaudojant žodžius „debesys, dangus“, vėliau buvo kuriami akrostichai. Moterys kūrė ketureilius apie laimę, apie viltį. Užsiėmimo vadovė gyrė moteris ir šiltai įvertino jų kūrybą. Taip pat buvo trumpai supažindinta su eilėraščio rašymo metodika pradedančiajam. Dar viena užduotis buvo – kiekvienai dalyvei perskaityti vadovės parinktą eilėraštį. Tas pats skaitomas eilėraštis kiekvienos skaitovės lūpose skambėjo vis kitaip.

Įvykęs renginys parodė moterims, kad kurti galima bet kur – ir kasdienėje aplinkoje tokiu būdu išliejant savo emocijas, mintis. Ekspresinis rašymas moko valdyti emocijas, įtaigiai išreikšti savo vidinę būseną, sušvelninti stresą.

Užsiėmimas vyko ramioje, jaukioje atmosferoje, moterims tai buvo dar vienas naujas patyrimas.