Bibliotekoje pristatyta knyga „Paraščių vaikai“

2
Šiauliai
jurgita.tarale@smsvb.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Gruodžio 5 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Aido g. 27) vyko knygos „Paraščių vaikai“ pristatymas ir susitikimas su autore, pedagoge Loreta Tamulaitiene.

Loreta Tamulaitienė – Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos direktorė, trijų suaugusių vaikų mama. Anksčiau dirbo lietuvių kalbos, etikos mokytoja.

Ne kartą skelbė straipsnius švietimo, kultūros temomis Lietuvos dienraščiuose, yra laimėjusi įvairių kūrybinio rašymo konkursų, tačiau, kaip teigia autorė, būtent karantino metas suteikė tokią prabangą – parašyti istoriją, į kurią sudėta tai, ką jai teko patirti dirbant Šiaulių jaunimo mokykloje. Knygos „Paraščių vaikai“ autorei puikiai pavyko sukurti autentišką turinį apie jaunimo mokyklos vaikus, jų gyvenimą, taip pat ir mokyklos vadovės, mokytojų patirtį, bendraujant su vaikais ir tėvais, kurių veiksmai dažnai netelpa į jokius įprasto elgesio rėmus.

Susitikimo, kuris organizuotas įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą priemonę „Susitikimų, renginių ciklas „Arčiau namų ir bibliotekos“, metu Loreta Tamulaitienė džiaugėsi, kad pirmi susitikimai su skaitytojais buvo lyg supažindinimas su knyga, o dabar, jau praėjus metams, skaitytojai susirenka į susitikimus jau perskaitę knygą ir turintys savo nuomonę. Autorė papasakojo, koks ilgas ir vingiuotas buvo knygos kelias iki skaitytojo. Nors rašyti ir viską užsirašyti mėgo visada, bet sudėti į knygą nebuvo lengva. Dirbant jaunimo mokykloje istorijų apie vaikus susikaupė daug, bet dėliojant į knygą, reikėjo atidžiai atrinkti. Reikėjo pakeisti ir net sugalvoti visai kitus veikėjų vardus. Rašant knygą didžiausias iššūkis buvo išlaikyti balansą tarp realybės ir kūrybinės išmonės. Autorė norėjo , kad knygoje atsidurtų autentiškos mokinių istorijos, bet kartu siekė suteikti grožiniam kūriniui būdingų atspalvių, atskleisti personažų išgyvenimus per daug jų neapnuoginti.

Susitikimo metu susirinkusieji linkėjo autorei tęsti istorijų rašymą ir dėkojo už labai pozityviai sukurtas istorijas apie tuos, kurių nereikia. Tik nuo visų mūsų geranoriško nusiteikimo, pasiruošimo ištverti nepatogumus priklauso, kad tokių istorijų būtų kuo mažiau.