BFK apsispręs dėl 2023 metų valstybės biudžeto projekto

BFK apsispręs dėl 2023 metų valstybės biudžeto projekto
Lietuva
BNS/fotobankas nuotr.
Sniegė Balčiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pirmadienį svarstydamas 2023 metų valstybės biudžeto projektą įvertins įvairių valstybės institucijų, parlamentinių komitetų ir Seimo narių prašymus kitais metais įvairioms reikmėms numatyti papildomą finansavimą.

Komiteto pirmininko Mykolo Majausko teigimu, pavojinga didinti deficitą daugiau nei siūlo Vyriausybė.  

„Deficitai daugelio Europos Sąjungos šalių yra dideli, bet ne didesni nei Lietuvos. Tai didindami deficitą turime labai atidžiai vertinti“, – Seimo Europos reikalų komitete praėjusį penktadienį kalbėjo M. Majauskas, siūlantis neribotam laikui pratęsti 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą restoranams, kultūros, pramogų, sporto veiklai – tokiam pasiūlymui  nepritaria Vyriausybė. 

Be kita ko, M. Majausko teigimu, taip pat reikia įvertinti, kad prognozės dėl įvairių geopolitinių ir ekonominių veiksnių gali būti ir liūdnesnės nei šiuo metu skaičiuojama. 

„Todėl turi būti ir tam tikras buferis Vyriausybei reaguoti į susidariusią padėtį“, – teigė M. Majauskas.      

Premjerė Ingrida Šimonytė praėjusią savaitę tikino, kad bet koks siūlymas didinti 2023 metų valstybės biudžeto išlaidas be realaus finansavimo šaltinio nebus rimtai svarstomas Vyriausybėje. Jos teigimu, siūlantieji papildomų lėšų skirti iš surenkamų akcizų turėtų siūlyti ir tuos akcizus didinti. 

Parlamentarai įvairioms reikmėms kitais metais biudžete siūlo rasti daugiau negu 1,1 mlrd. eurų. 

Finansų ministrė Gintarė Skaistė anksčiau teigė, jog didžiausias dėmesys kitų metų biudžete skiriamas būtent energijos  kainoms suvaldyti bei investuoti į atsinaujinančią energetiką. 

Energijos kainų augimo poveikiui gyventojams ir verslui švelninti numatyta 1,93 mlrd. eurų, iš jų gyventojams – 812 mln. eurų, verslui – 446 mln. eurų (šių metų ketvirtąjį ir kitų metų pirmąjį ketvirčius). 

Seimas biudžeto projektą pirmą kartą svarstys lapkričio 10-ąją, tuomet jis bus grąžintas Vyriausybei, o antrą kartą Seimas jį svarstys lapkričio 17 dieną. Biudžeto priėmimas planuojamas lapkričio 22-ąją, tačiau kol kas ši data oficialiai nepatvirtinta.