Beveik pusė Jonavos abiturientų neišlaikė matematikos egzamino

Beveik pusė Jonavos abiturientų neišlaikė matematikos egzamino
Jonava
A. Reipos nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Jonavos raj. savivaldybės inf.

Beveik pusė Jonavos rajono abiturientų (48 proc.) neišlaikė Valstybinio matematikos brandos egzamino. Tai yra ženkliai didesnė dalis nei visos šalies vidurkis – skelbiama, kad matematikos egzamino šiemet neišlaikė 35,4 proc. šalies abiturientų.

Geriau su matematikos užduotimis susidorojo ir kaimyninių savivaldybių mokiniai – Kėdainiuose matematikos neišlaikė 27 proc., Ukmergėje – 39,5 proc. kandidatų.

Jonavos rajono abiturientų „pasiekimai“ matematikos srityje pribloškė rajono savivaldybės vadovus. Gimnazijų direktorių bus prašoma pateikti savo paaiškinimus.

„Šių metų valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatai šokiravo daugelį, tačiau mūsų rajone neišlaikymo procentas ypatingai didelis. Turime išsiaiškinti, kokios priežastys lemia tokį milžinišką atotrūkį nuo šalies vidurkio ir kaimyninių savivaldybių. Tik supratę, kas su mumis negerai, galėsime imtis priemonių, kad panašūs „rekordai“ daugiau nesikartotų, - sako Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė. – Ir čia nebegali būti to „stalo teniso“, kuris daug metų žaidžiamas mėtant kaltės „kamuoliuką“ iš vienos pusės į kitą – gimnazijos kaltina prastai paruoštus mokinius progimnazijose, mokiniai kaltina neaiškų ir nesuprantamą matemtikos dėstymą pamokose, tėvai turi dar ir savo argumentų... Šito nereikia. Reikia pripažinti, kad dugnas pasiektas, ir skubiai dėlioti veiksmus, kad nuo jo būtų atsispirta“.

Pasak mero pavaduotojos, gimnazijų paaiškinimo, kad problema yra nacionalinio lygmens ir sisteminė, nepakaks: „Visos savivaldybės gyvena tokiomis pačiomis nacionalinės sistemos sąlygomis, bet kažkodėl jų rezultatai nepanašūs į krachą, kaip kad mūsų atveju. Todėl kaltinti vien švietimo sistemos nepavyks“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pripažįsta, kad mokinių rezultatų prastėjimas vyksta nuosekliai, jau daugelį metų. Šiemet vėl išryškėjo skirtumai tarp miesto ir kaimo savivaldybių: didmiesčių mokyklose matematikos egzamino neišlaikė 27,7 proc. mokinių, kaimo vietovėse – 40,1 proc. mokinių.

Ministerijos duomenimis, sėkmingiausiai matematikos egzaminą laikė Birštono (išlaikė 82,4 proc.), Rietavo (80,5 proc.), Visagino (80 proc.), Kauno miesto (74,9 proc.), Zarasų rajono (74,4 proc.), Kėdainių rajono (72,6 proc.), Šiaulių rajono (72,3 proc.), Druskininkų (71,6 proc.), Vilniaus miesto (71,2 proc.) abiturientai.

Jonavos rajone – šeši šimtukai

Jonavos rajone Valstybinį matematikos brandos egzaminą laikė 190 mokinių, 91 (47,9 proc.) egzamino neišlaikė. J. Ralio gimnazijoje matematikos neišlaikė 44,5 proc., Senamiesčio gimnazijoje – 51,9 proc. kandidatų.

Prastai jonaviečiams sekėsi ir Informacinių technologijų (IT) egzaminas: jo neišlaikė 8 mokiniai iš 25 (32 proc.). Septyni neišlaikiusieji mokėsi Senamiesčio gimnazijoje, vienas – J. Ralio gimnazijoje.

Anglų kalbos egzaminą rajone laikė 260 abiturientų, neišlaikė penki.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikė 230 mokinių, neišlaikė 23 mokiniai (10 proc.)

Iš viso kandidatai laikė 11 valstybinių brandos egzaminų. Šeši abiturientai surinko aukščiausią balų skaičių – 100. Trys šimtukai gauti lietuvių kalbos egzamine (1 – J. Ralio, 2 – Senamiesčio g.), du šimtukai už IT (po vieną iš abiejų gimnazijų) ir vienu šimtuku išlaikytas fizikos egzaminas (Senamiesčio g.).

Redakcija rekomenduoja