Bet koks įtarimas parlamentarui yra rimtas smūgis visam Seimui, sako V. Čmilytė-Nielsen

Bet koks įtarimas parlamentarui yra rimtas smūgis visam Seimui, sako V. Čmilytė-Nielsen
Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Jūratė Skėrytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Bet koks įtarimas, pareikštas parlamentarui, yra labai rimtas smūgis tiek visam Seimui, tiek politinei sistemai, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Ji sakė esanti sukrėsta žinios apie tyrimą dėl galimo mažamečių ir nepilnamečių prievartavimo, dėl kurio prokuratūra prašo naikinti parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus neliečiamybę.

„Sukrečiantys kaltinimai, taip ir reaguoju, esu sukrėsta. Prokurorės kreipimąsi pirmąjį gavau šįryt, vėliau gavau patikslinantį, papildantį kreipimąsi“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė Seimo pirmininkė.

Anot jos, pirmasis nuasmenintas kreipimasis buvo dėl neeilinės sesijos sušaukimo, motyvuojant, kad esama įtarimų Seimo nariui. Antrasis buvo papildytas nurodant asmens duomenis. 

„Bet koks įtarimas, pareikštas Seimo nariui yra labai rimtas smūgis tiek visam Seimui, tiek politinei sistemai. Tokie įtarimai, kokius šiandien įvardijo Generalinė prokuratūra, sukrečia“, – pirmadienį savo „Facebook“ paskyroje parašė ji.

„Šiandien viena sunkiausių dienų Seime“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Labai sunku girdėti tokius dalykus, taip būna kaskart, nesvarbu, kam tokie įtarimai būna pareikšti. Aš tikiu, kad teisėsauga atliks savo darbą profesionaliai“, – tvirtino ji.

Pasak parlamento vadovės, kadangi Seimo nario mandato K. Bartoševičius atsisako savanoriškai, apkaltos procedūrai nebebus pagrindo ir teisėsaugai nebus kliūčių jį apklausti, atlikti būtinus procesinius veiksmus.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė pirmadienį kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl K. Bartoševičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Generalinė prokuratūra teigia, kad, remiantis pernai lapkritį pradėto ikiteisminio tyrimo duomenimis, „būtina spręsti klausimą dėl leidimo patraukti šios kadencijos Seimo narį Kristijoną Bartoševičių baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo teises“.

Anot prokuratūros pranešimo, tyrimas atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius, numatančius atsakomybę už seksualinį mažamečių ir nepilnamečių asmenų prievartavimą, tvirkinimą.

BNS žiniomis, tyrime figūruoja mažiausiai du nukentėję nepilnamečiai vaikai, vienam jų yra iki 14 metų.

K. Bartoševičius į Seimą išrinktas 2020 metais pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. 2020 metų Seimo rinkimų anketoje politikas nurodo, kad yra nevedęs.

Pagal išsilavinimą jis yra anglų kalbos mokytojas, dirbo Kauno Jono Jablonskio, Kauno technologijos universiteto, Kauno Veršvų gimnazijose, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje, aštuonerius metus ėjo direktoriaus pareigas berniukų ir jaunuolių chore „Ąžuoliukas“, buvo Vilniaus džiazo klubo vadybininkas.

Pora valandų prieš prokuratūros pranešimą apie tyrimą K. Bartoševičius pats patvirtino atsisakysiantis mandato.