REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Gruodžio 6 d. 14:13

Besikeičianti ligoninės aplinka – dėmesys ir darbuotojui, ir pacientui

Šiauliai

Zita KatkienėŠaltinis: Etaplius.lt


253188

Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojai bei lankytojai – pacientai ir jų artimieji, pastebi besikeičiančią ir atsinaujinančią ligoninės aplinką. Ūkio skyriaus darbuotojams baigėsi pirmasis darbų etapas. Dar iki šalčių perdažytas pagrindinio korpuso laiptų fasadas, daugiau dėmesio skirta teritorijos priežiūrai. Tačiau svarbiausias dėmesys skiriamas pacientų ir jų lankytojų, ypač turinčių specialių poreikių, patogumui ir saugumui. Ūkio skyriaus personalas dirba keliomis kryptimis, nes įgyvendinami ne tik ligoninės lėšomis vykdomi, bet ir Europos Sąjungos investicinių fondų lėšomis finansuojami projektai.

Estetika ir saugumas – greta

Ūkio skyriaus vedėjas Egidijus Urba pastebėjo, kad šių metų antrą pusmetį daugiau dėmesio buvo skirta keletui pagrindinių krypčių. Viena jų – estetinio vaizdo gerinimas. Kad aplinka taptų estetiškesnė, bendro estetinio vaizdo gerinimui šalinamos atplyšusios, atgyvenusios, dažomos rūdžių pažeistos detalės.

Didelis dėmesys skiriamas teritorijos priežiūrai. Pasak vedėjo, ypatingai aukšti reikalavimai keliami valymo kompanijoms, teikiančioms ligoninės teritorijos priežiūros paslaugas. Labai daug dėmesio skirta ligoninės želdiniams, buvo atliktas medžių apatinių šakų genėjimas, pašalinti neestetiški krūmai, išrauti nupjautų medžių kelmai. Atsivėrė erdvės, kurios taip pat puošia ligoninės teritoriją. Trečia kryptis – dėmesys klientams, lankytojams. Anot E. Urbos, buvo vietų, kur laiptukai į ligoninės patalpas buvo be turėklų. Nesaugus buvo nusileidimas į Konsultacijų skyriaus registratūrą, kur nuo šiol prie sienos pritvirtintas turėklas. Be jo kildavo nepatogumų ypač garbaus amžiaus žmonėms, lipantiems tokiais laiptais. Ypač pavojinga šaltuoju metų laiku, kai nėra kur įsikibti.

Pasinaudota ir rūbininkų pateiktomis įžvalgomis. Darbuotojai pastebėjo, kad senjorai, atėję į ligoninės rūbinę, neturi kur pasidėti lazdelės, ji nukrinta ir nurieda po kėdėmis. Nuspręsta Konservatyviosios medicinos ir Chirurgijos klinikose prie rūbinių pagaminti stovus, į kuriuos patogu pasidėti lazdą ar pasikabinti skėtį.

„Tai yra dėmesys ligoninės lankytojams: pacientams ir jų artimiesiems, kad kuo mažiau kiltų nepatogumų“, – sako Ūkio skyriaus vedėjas E. Urba. Jis aprodo žurnalistams ir rimto remonto reikalaujantį ligoninės tunelį. Kai kurios problemos sprendžiamos, dar neprasidėjus remonto darbams. Ligoninės tunelyje yra ir pakankamai žemų praėjimų vietų, tad, siekiant apsaugoti aukštesnius žmones, nuspręsta įrengti signalinius žymeklius, kurie padės atkreipti dėmesį ir išvengti nelaimių.

Pradėti ir centrinių ligoninės rūmų, kuriuose įsikūrusi Konservatyviosios medicinos klinika, laiptų atnaujinimo darbai. Laiptai perdažyti balta spalva. Šiuo metu dėl iškritusio sniego ir prasidedančių šalčių darbai sustabdyti. Džiugina akį ir atnaujintas prieš ligoninę stovintis ligoninės simbolis-kryžiaus stovas. Įrengtas ir kryžiaus apšvietimas tamsiuoju paros metu, ko iki šiol nebuvo.

„Šiuos darbus atlikome savo jėgomis, nesamdydami specialistų. Kainavo tik medžiagos, dažai, kuras, technikai, įrankių nuoma“, - vardina išlaidas E. Urba.

Tenkinami poreikiai

Ligoninės teritorijoje vykdomas vienas didžiausių – Psichiatrijos klinikos pastato (M. K. Čiurlionio g. 12) modernizavimo projektas. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas sako, kad projekto įgyvendinimo metu numatoma apšiltinti pastato išorės sienas, pakeisti senus langus, išorės duris į efektyvius, šilumą taupančius langus ir duris. Taip pat bus rekonstruota pastato šildymo sistema, pakeisti radiatoriai, pakeisti seni, neefektyvūs šviestuvai į LED technologijos šviestuvus. Įgyvendinus projektą tikimasi sutaupyti ne mažiau 31 proc. dabar sunaudojamos šilumos energijos, tad pagerės patalpų šildymas.

Jau pradėti ir Maisto gaminimo bloko atnaujinimo darbai. Šios projekto pagrindinis tikslas - didinti pastato (V. Kudirkos g. 99) energijos vartojimo efektyvumą. Maisto gaminimo bloko pastate, kuriame dirba per 70 darbuotojų, šiuo metu yra įsikūrusi ligoninės vaistinė, maisto gaminimo padalinys, Infekcijų kontrolės skyrius. Esama pastato būklė energinio efektyvumo požiūriu yra prasta: menka sienų varža, dalis langų ir durų yra seni, mediniai, neapšiltintas stogas. Juos suremontavus ir pakeitus kitais bus išvengta šiluminės energijos nuostolių ir didelių sąnaudų šildymui bei karšto vandens tiekimui. Svarbiausia, bus sudarytas tinkamas mikroklimatas pastate dirbantiems darbuotojams. Įgyvendinus projektą bus taupoma ir šilumos energija.

Planuose – paslaugų gerinimas

Artimiausiu metu numatytos kelios statybos, tai Infekcinių ligų ir Geriatrijos centro statyba. Pastarojo projekto įgyvendinimo metu ligoninėje bus įsteigtas naujas 30 lovų stacionarinių geriatrijos paslaugų centras. Bus pritaikyta infrastruktūra, atliktas patalpų remontas, įsigyta reikalinga įranga ir baldai. Taip bus pagerinta stacionarinių sveikatos priežiūros paslaugų kokybė ir prieinamumas ne mažiau kaip 665 vyresnio amžiaus pacientams.

Jau galvojama ir apie kitus metus. „Formuojamas biudžetas ir labai stengiamės, kad ir kitais metais galimybės nemažėtų“, - teigia ligoninės vadovas M. Pauliukas ir pamini artimiausių metų planus, kuriuose tunelio, jungiančio ligoninės korpusus, remontas. Tunelis daugelyje vietų yra avarinės būklės, tad reikia ir hidroizoliacijos. Numatyti ir kai kurių skyrių kosmetiniai ir didesni remontai. Galvojama modernizuoti Skubiosios medicinos pagalbos skyrių, kuriame planuojamas įrengti informacinis langelis, prie kurio savarankiškai, po poliklinikų darbo valandų atvykęs pacientas galėtų gauti reikiamą informaciją, būtų registruojamas ir suteikiama reikiama medicinos pagalba. „Kai kurie jau įgyvendinami ir planuojami įgyvendinti projektai yra finansuojami iš Europos Sąjungos investicinių fondų, kai kurie – iš mūsų vidinių resursų“, - patikslina ligoninės direktorius M. Pauliukas ir džiaugiasi ne tik nuveiktais darbais, bet ir kitų metų planais, leidžiančiais judėti į priekį.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA