PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Rugsėjo 24 d. 09:42

Berlynas įspėjo „UniCredit“ dėl „nedraugiško“ bandymo perimti „Commerzbank“

Pasaulis

Olafas Scholzas / Scanpix nuotr.

Svajūnas LaukineitisŠaltinis: BNS


320155

Vokietijos kancleris Olafas Šolcas pirmadienį griežtai įspėjo  „UniCredit“ susilaikyti nuo „nedraugiškų“ veiksmų po to, kai šis Italijos bankas atskleidė gerokai padidinęs valdomą Vokietijos „Commerzbank“ akcijų dalį.

„Nedraugiški išpuoliai, nedraugiški perėmimai nėra gera bankų praktika“, – sakė O. Scholzas kreipdamasis į televizijos kameras Niujorko gatvėje ir pokalbyje su žurnalistais pridurdamas, kad Vokietijos vyriausybė „labai aiškiai išdėstė savo poziciją šiuo klausimu“.

Vokietijos kanclerio žodžiais, „Commerzbank“ yra skolintojas, kuris „sėkmingai veikia“ ir atlieka svarbų vaidmenį padėdamas Vokietijos ekonomikai, jos mažosioms bei vidutinėms įmonėms gauti reikiamą finansavimą.

Savo ruožtu Vokietijos finansų ministerijos atstovas agentūrai AFP sakė, kad Berlynas „pranešė“ „UniCredit“, jog „mes nepritariame perėmimui“.

„Vokietijos vyriausybė remia „Commerzbank“ nepriklausomybės strategiją“, – pridūrė pareigūnas.

Kita vertus, šis O. Scholzo pasisakymas suglumino Italijos užsienio reikalų ministrą Antonio Tajanį (Antonijų Tajanį), kuris stojo ginti „UniCredit“.

„Tai privačios, bet teisėtos iniciatyvos. Nesuprantu, kodėl Italijos bendrovės įsigijimai Europos rinkoje turėtų būti vertinami kaip priešiški veiksmai", – sakė jis Italijos žiniasklaidai iš Niujorko.

A. Tajanis pridūrė, kad Europoje veikia laisva rinka, kurioje galioja taisyklės, ir „man atrodo, kad „Unicredit“ jų laikosi“.

Anksčiau pirmadienį "UniCredit“ pranešė padidinęs valdomą „Commerzbank“ akcijų paketą iki maždaug 21 proc. ir tapo didžiausiu jo akcininku, aplenkdamas Vokietijos vyriausybę.

Antras pagal dydį Italijos bankas nustebino Vokietijos bankininkus ir politikus, prieš dvi savaites netikėtai paskelbęs apie 9 proc. „Commerzbank“ akcijų įsigijimą, 4,5 proc. akcijų nusipirkdamas iš Vokietijos vyriausybės ir dar tiek pat – rinkoje.

Pirmadienį jis paskelbė, kad per turimas finansines priemones gali kontroliuoti dar 11,5 proc. akcijų, tačiau tikrasis valdomo akcijų paketo perskaičiavimas gali įvykti tik gavus tam būtinus reguliuotojų leidimus. Tuo pačiu "Unicredit" pareiškė, kad jis turi „visišką lankstumą ir pasirinkimo galimybę arba išsaugoti šį akcijų paketą, arba parduoti... arba toliau didinti“.

„UniCredit“ paprašė Europos Centrinio Banko pritarimo galimybei didinti valdomą antro pagal dydį Vokietijos banko akcijų dalį iki 29,9 proc., taip paskatindamas spėliones, kad „UniCredit“, kuriam jau priklauso Vokietijos skolintojas „HypoVereinsbank“, gali visiškai perimti „Commerzbank“.

2009-aisiais Vokietijos vyriausybė milijardais eurų išgelbėjo „Commerzbank“, kai dėl pasaulinės finansų krizės bankas buvo atsidūręs ties žlugimo riba. Nuo tada antras pagal dydį Vokietijos bankas stipriai atsigavo, o pernai uždirbo daugiausiai grynojo pelno per 15 metų.

#VOKIETIJA#OLAFAS#ŠOLCAS#UNICREDIT#COMMERZBANK