Bendrovėms „Maistulis“ ir „Sotėja“ priteista atlyginti per 85 tūkst. eurų Kauno miesto savivaldybei

Kaunas
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Lietuvos apeliacinis teismas paliko iš esmės nepakeistą Kauno apygardos teismo pernai metų liepos 22 d. sprendimą, kuriuo ieškovei Kauno miesto savivaldybės administracijai solidariai iš atsakovių UAB „Maistulis“ ir UAB „Sotėja“ priteista atlyginti 85 246,73 euro nuostolių, rašoma teismo pranešime žiniasklaidai.

Kauno miesto savivaldybės administracija nuostolius patyrė dėl laikinųjų apsaugos priemonių – centralizuoto maisto produktų (žuvies) pirkimo procedūrų sustabdymo, kol bus priimti ir įsiteisės teismo sprendimai, – taikymo atsakovių inicijuotose civilinėse bylose. Šiose bylose bendrovių ieškiniai buvo atmesti.


Lietuvos apeliacinis teismas pažymėjo, kad vien ieškinių atmetimo faktas atsakovių inicijuotose civilinėse bylose, kuriose atsakovių iniciatyva ieškovei keletą kartų tame pačiame pirkime buvo taikytos laikinosios apsaugos priemonės, yra pakankamas pagrindas konstatuoti atsakovių neteisėtus veiksmus.


Apeliacinio teismo teisėjų kolegija pritarė pirmosios instancijos teismo išvadai, kad žala atsirado dėl neteisėtų bendrovių veiksmų. Bendrovėms nepareiškus ieškinių ir jų nepagrįstų prašymų pagrindu netaikius ieškovei laikinųjų apsaugos priemonių, Kauno miesto savivaldybės administracija būtų laiku užbaigusi centralizuoto pirkimo procedūras ir laiku pradėjusi pirkti maisto produktus už mažesnius įkainius, dėl to pastaroji laikotarpiu nuo 2018 m. spalio 11 d. iki 2019 m. birželio 17 d. patyrė 85 246,73 euro žalą.