Bausmės teismas nesušvelnino: cigarečių gabentojai lieka nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis

img-2
Druskininkai
Asociatyvi policijos nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Baltarusiškomis banderolėmis paženklintus rūkalus gabenusiems Lazdijų rajono ir Druskininkų gyventojams Lietuvos apeliacinis teismas atlaidus nebuvo ir bausmės nesušvelnino, praneša prokuratūra.

Pernai metų gegužę Kauno apygardos teismo nuosprendžiu trys vyrai buvo pripažinti kaltais dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Lazdijietį ir vieną druskininkietį teismas nuteisė pustrečių metų laisvės atėmimo bausme, o dar vieną Druskininkų gyventoją pasiuntė belangėn dvejiems metams.

Druskininkiečiams buvo paskirta bausmės vykdymą iš dalies atidėti, iškart atliekant šešių mėnesių terminuoto laisvės atėmimo bausmės dalį, o likusią neatliktą – atidėti trejiems metams.

Bylos duomenimis, 2021 metų gegužės mėnesį kaltinamieji, veikdami bendrininkų grupėje ir iš anksto susitarę, Varėnos rajone pėsčiomis gabeno baltarusiškomis banderolėmis paženklintus 4 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Capital MS“, kurių vertė siekė apie 14 tūkst. eurų.

Varėnos rajone esančiame Stojų miško masyve du vyrai, gabendami cigaretes, iškart buvo sulaikyti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų, o lazdijietis, palikęs gabentas prekes, siekė pasišalinti ir išvengti sulaikymo, tačiau galiausiai taip pat buvo sulaikytas pareigūnų. Asmuo vėliau teisme bandė įtikinti, jog nėra susijęs su kitais dviem bendrininkais.

Kaltinamieji anksčiau teisti už analogiškas nusikalstamas veikas, o bendra jiems paskirtų nesumokėtų baudų už administracinius nusižengimus suma siekia apie 161 tūkst. eurų.

Apeliacinis teismas visus tris vyrus pripažino kaltais dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir nuteisė dvejų metų laisvės atėmimo bausmėmis, nepaisant aplinkybėms, jog jų veikas dėl bylos nagrinėjimo metu pasikeitusio baudžiamojo įstatymo teko perkvalifikuoti.

Druskininkų miesto gyventojams bausmės vykdymas atidėtas trejiems metams, o lazdijiečiui paskirta laisvės atėmimo bausmę atlikti realiai.