REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Spalio 13 d. 12:06

Baudos augins sąmoningumą?

Šiauliai

„Žmonės, visų pirma, turėtų pasižiūrėti į save: ką jie daro ne taip, kad šuo negerai elgiasi“, – sako I. Butkutė. Alan Levin nuotr.

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


56118

Seime įregistruotas ketvirtas Triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantas. Siūlymas triukšmaujančių gyvūnų šeimininkams skirti baudas iki 300 Eur visuomenėje sukėlė prieštaringų diskusijų. Profesionalus šunų dresuotojas Alfonsas Dauskurdis sako, kad problemą spręsti baudomis neprotinga.

„300 Eur žmogui, gaunančiam minimalų atlyginimą, – dideli pinigai. Tiek jis nemokės. Šuo atsidurs gatvėje, „geriausiu“ atveju – globos namuose“, – prognozuoja A. Dauskurdis.

Neretai triukšmauja šunys, kuriuos jų šeimininkai ilgas valandas palieka vienus. „Vienas vilkas gamtoje neišgyvena, taip pat ir šuo. Jis yra gaujos gyvūnas. Nėra šeimininko – šuo kaukia, loja“, – aiškina dresuotojas.

Jeigu augintinis kelia triukšmą, A. Dauskurdis siūlo kreiptis į dresūros mokyklas arba skirti keturkojui daugiau dėmesio. „Reikia laiko, kantrybės, žinių. Baudomis problemos tikrai neišspręsime, tik padaugės šunų gatvėse arba globos namuose“, – įsitikinęs A. Dauskurdis.

„Šiaulių letenėlės“ vadovė Ingrida Butkutė sako, kad iš nieko pučiamas didelis burbulas: „Nespėjo išleisti įstatymo, o žmonės jau išsigando.“

Tiesa, ji sutinka su A. Dauskurdžio nuomone: jeigu siūlymas taptų realybe, gatvėse, globos namuose padaugėtų gyvūnų. „O paskui ateis laikas, kai žmonės, prieš įsigydami augintinį, gerai pagalvos. Galbūt toks įstatymas įneš daugiau sąmoningumo ir atsakomybės – to Lietuvoje labai trūksta“, – sako I. Butkutė.

Ką daryti, jeigu augintinis triukšmauja? „Nė vienas šeimininkas nėra apsaugotas, kad, parsivežus naują šunį, jis pripras, bus ramus. Aš pati prieš ketverius metus pasiėmiau problematišką šunį, kurį jo šeimininkė norėjo užmigdyti, nes jis lojo pusantrų metų. Dabar tas šuo be pavadėlio su manimi vaikšto po miestą, neloja nė ant vieno šuns ar žmogaus. Tai – mano įdirbis. Domėjausi, kaip elgtis su tokiu gyvūnu. Pavyzdžiui, internete pilna pamokų, kaip mokyti šunį, jo nemušant, neskriaudžiant. Vadinasi, priemonių yra – reikia tik noro ir kantrybės. Žmonės, visų pirma, turėtų pasižiūrėti į save: ką jie daro ne taip, kad šuo negerai elgiasi“, – sako I. Butkutė.

Praėjusią savaitę Seime registruotas ketvirtasis Triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantas numato, kad asmuo, prižiūrintis gyvūną, negalės leisti jam kelti triukšmo, kuris būtų aiškiai girdimas nepertraukiamai ilgiau nei dešimt minučių nuo 7 val. iki 22 val. arba penkias minutes ir ilgiau nuo 22 val. iki 7 val. Taip pat naminiai gyvūnai negalėtų triukšmo kelti su pertrūkiais daugiau kaip pusvalandį per tris valandas. Už šių taisyklių nepaisymą grės baudos nuo 20 iki 300 Eur.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA