PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2020 m. Birželio 4 d. 11:41

Basų kojų dieną Seredžiuje atidarys naują pažintinį taką

Tauragė

P. Baršausko nuotr.

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


133403

Savo kraštu turizmą puoselėti imasi ir mokyklos. Seredžiaus miestelyje vietinės mokyklos bendruomenės iniciatyva įkurtas mažasis pažintinis takas, kurio atidarymas numatytas jau birželio 5-ą, Basų kojų dieną.

1591086354-5915.jpg

Pažintinį taką sudaro 10 stotelių: lauko klasė, šaudykla, regykla, trijų pušų aikštelė, mokyklos parkas, Didysis ąžuolas, skulptūrų parkas, Palemono sostas, Šv. Agota, vaistažolių ir prieskonių laukelis. Pažintinio tako ruožą nuo regyklos iki Trijų pušų aikštelės planuojama pavadinti Basakojų taku. „ Birželio 5-oji – basų kojų diena. Būtų simboliška surengti tą dieną atidarymą ir aplankyti pažintinį taką“, – šypsosi Seredžiaus S. Šimkaus Seredžiaus mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Petras Baršauskas, papasakojęs, kaip mokyklos bendruomenei kilo mintis tokį taką įrengti. Jo žodžiais, vykdydama projektinę veiklą daugiau kaip prieš penkerius metus ši mokykla įsijungė į projektą „Pažintiniai takai“. Klasių grupės pasirinko temas: „Mokyklos pažintinis takas“ (mažasis takas), „Seredžiaus pažintinis takas“‚ „Didysis krašto pažintinis takas“ ( prieš srovę Dubysos pakrantėmis iki Editos ir Eriko Laiconų sodybos ir atgal kalnu, aplankant Pašilių piliakalnį, Duburį ir kt. gamtos paminklus, apie 20 km). Mokiniai savo idėjas pristatė, o istorijos ir informatikos mokytojas R. Rulevičius mokyklos internetiniame tinklapyje patalpino Seredžiaus pažintinio tako maršrutą (juo galėjo naudotis turistai). Mokyklos sode pradėjo ruošti lauko klasę.

Prieš dvejus metus mokykla dalyvavo Respublikiniame edukacinių aplinkų konkurse ir atvykusi komisija stebėjosi miestelio gražia aplinka ir siūlė tęsti mokyklos pažintinio tako įruošimą. Šio darbo ėmėsi metodinė taryba, vadovaujama pavaduotojos ugdymui J. Žilevičienės. Jai talkino mokytojai M. Baršauskienė, L. Juškienė, R. Rulevičius, K. Laurinaitė ir kt. Praėjusių metų birželį medžio drožybos plenero metu (vadovas A. Sakalauskas) buvo išdrožti meniški žymekliai. Bebaigiant pažintinį taką, kilo idėja dalį jo paversti sveikatingumo taku.

Šią idėją įgyvendinti ėmėsi geografijos mokytoja K. Laurinaitė, padėjo mokyklos darbininkai, vadovaujami pavaduotojo ūkio reikalams L. Petrausko. Pasak P. Baršausko, pažintinis takas mokiniams padės giliau pažinti gimtą kraštą, įgyti aplinkos tyrimo įgūdžių, nepamiršti mokyklos tradicijų, patirti daug emocijų, pagyvinti ir paįvairinti ugdymo procesą. Čia vyks integruotos įvairių dalykų pamokos, renginiai, aplinkos tyrimai, miestelio bendruomenei bus sudaryta galimybė tyrinėti ir pažinti augalus.

„Visi mūsų pažintiniame take išskirti objektai turi edukacinę reikšmę. Jie pasakos apie gamtinę aplinką ir jos funkcionavimą, ekologijos savitumus, aplinkos apsaugos reikšmę, etninę kultūrą ir kt. Planuojame, kad mokiniai turės galimybę tyrinėti aplinką keliaudami pažintiniu žaliuoju taku, o čia pat, jau įruoštoje lauko klasėje, bus galima įsirengti laboratoriją ir tyrinėti aplinką“ – pasakojo mokyklos vadovas, pasidžiaugęs, kad sukurta informacinė sistema su regykla į nuostabius Dubysos ir Nemuno slėnio vaizdus. Be to, didelė augalų įvairovė (seni medžiai, reti augalai, vaistinių augalų darželis) suteiks žaliajai erdvei jaukumo, sudarys galimybes stebėti, kaip joje augalai keičiasi. Mokiniai augalų apsuptyje turės galimybę pasijusti gamtos dalimi, tobulinti gamtamokslinę kompetenciją, siedami ją su etninėmis tradicijomis. Mokyklos internetinėje svetainėje informaciją apie pažintinio tako objektus planuojama pateikti keturiomis (lietuvių, anglų, vokiečių, rusų) kalbomis. „Manome, kad tai bus puiki ir galimybė gilinti kalbų mokėjimą“, – šypsosi pašnekovas.