PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2021 m. Sausio 15 d. 14:41

Barklainių dvaro eglė – antroji tarp įspūdingiausių Lietuvos eglių

Panevėžys

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


161924

Baigiantis 2020 metams Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kvietė išrinkti įspūdingiausią eglę.

barklainiu-dvaro-egle.jpg

Įspūdingiausių saugomų eglių konkurse „varžėsi“ šešios eglės: Raganų eglė (Pagėgių rajonas, Rambyno regioninis parkas, Vilkyškių geomorfologinis draustinis), Renavo eglė (Mažeikių rajonas, Varduvos valstybinis kraštovaizdžio draustinis), Eglės Sesės (Zarasų rajonas, Gražutės regioninis parkas), Eglė Boba (Plungės rajonas, Žemaitijos nacionalinis parkas), Barklainių dvaro eglė (Pasvalio rajonas, Barklainių kaimas) ir Peršokšnos piramidinė eglė (Švenčionių rajonas, Labanoro regioninis parkas, Peršokšnos kraštovaizdžio draustinis). Konkursui buvo pasiūlytos saugomos eglės, išsiskiriančios savo forma, šakotumu, aukščiu ir storiu, tad gamtos mylėtojai turėjo išrinkti pačią įspūdingiausią.

Galime pasidžiaugti, kad dvaro teritorijoje auganti žaliaskarė Barklainių eglė buvo įvertinta ir užėmė antrąją vietą įspūdingiausių eglių tarpe. Eglės kamieno apimtis siekia 3 m, aukštis – 27,4 m. Ši eglė valstybės saugoma paskelbta tik 2016 m., tačiau jos tanki ir taisyklingos formos kūgiška laja visiems palieka įspūdį.

Pirmoji vieta atiteko Raganų eglei, vienai iš įdomiausiai nuaugusių medžių Lietuvoje. Raganų egle ji vadinama dėl neįprastos formos. Tai 18 didesnių ir mažesnių kamienų turinti eglė. Jos kamieno apimtis ties išsišakojimu – 5,1 m, aukštis – 34 m. Apie šios eglės atsiradimą pasakoja keletas legendų, perpintų istoriniais faktais.

Visos konkursui pasiūlytos eglės yra įregistruotos Saugomų teritorijų valstybės kadastre ir yra valstybės saugomi botaniniai gamtos paveldo objektai.