Baraginėje – Lietuvos mažosios kultūros sostinės sezono atidarymas

Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

Sausio mėnesį Baraginėje prasidėję Lietuvos mažosios kultūros sostinės renginiai tapo įžanga į 2023-iuosius metus. Vasario mėnesį Baraginės gyventojų ir svečių laukia jau atidarytos parodos apie Sūduvos krašto ir Baraginės istoriją, o vasario 18-ąją visų dėmesį prikaustys mažosios Lietuvos kultūros sostinės atidarymo ceremonija!

O apie tai, ką galite išvysti vasario mėnesį Baraginėje, plačiau –  šiame straipsnyje.

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus tekstilės rinkinių kolekcija ir fotografijų paroda „(Už)kulisiai“
Iki balandžio 30 d., Marijampolės kultūros centro Baraginės skyrius, (Sodų g. 3)

Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriuje lankytojų laukia dvi parodos – „(Už)kulisiai“, pasakojanti apie Baraginės kaime veikusius ir veikiančius meno kolektyvus, ir Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus tekstilės rinkinių kolekcija.
Parodoje „(Už)kulisiai“ lankytojams pristatomos fotografijos ir vaizdo įrašai, liudijantys apie skirtingų meno kolektyvų Baraginėje veiklą. Vienoje parodos dalyje yra pristatoma ir Editos Orinienės fotografijų serija, kurioje pristatomi Baraginės jaunimo kapelos „Svaja“ nariai.
Tekstilės parodoje, sudarytoje iš Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus fondų tekstilės rinkinio, eksponuojami Sūduvos kraštui būdingi tautiniai kostiumai, rinktinės juostos, kraitinė patalynė, galionai, čepčiukas, rankšluosčiai, cvilikai, lino audinio ritiniai ir lovatiesės.

„Baraginė – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2023“ atidarymas

Vasario 18 d. 18 val., Baraginės kaimo centras (Baraginės g. 1)

Visus metus trunkančią įvairių renginių, parodų bei kitų veiklų kupiną programą pradės „Baraginė –  mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2023“ atidarymo renginys. Vieno iš svarbiausių programos renginių metu žiūrovai susipažins su Baraginės krašto istorija, pasirodys vienas muzikaliausių ir gražiausio tembro Lietuvos popscenos dainininkų Dainotas Varnas, o vakaro danguje sužibės lazerių šviesų šou. Renginio vedėjas – Ričardas Bagdanavičius.

Informaciją apie atidarymo renginį rasite adresu www.baragine.lt.

Fotografijų paroda „Mano Baraginė“

Visą vasario mėnesį, Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Baraginės padalinys.

Baraginės bibliotekoje duris atvėrusioje fotografijų parodoje „Mano Baraginė“ eksponuojami nuotraukų albumai ir fotografijos, pristatančios krašto istoriją XX–XXI  amžiais. Dalis parodos ekspozicijos skirta šių dienų aktualijoms – pristatomi Baraginėje gyvenantys ir kuriantys menininkai, meno kolektyvai, įstaigos, lankytini objektai ir jų istorijos.