Baraginė šventiškai atsisveikino su „Mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2023“ titulu

409178516_746490154179628_5515519439033106885_n
Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybės inf.

Gruodžio 9 d. Baraginėje vyko šventinis „Mažosios Lietuvos kultūros sostinės“ regalijų perdavimas ir „Baraginė – mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2023“ baigiamasis renginys. Visus metus Baraginė kvietė į gražius ir prasmingus šventinius renginius, kurie įprasmino mažosios kultūros sostinės vardą.

Per 2023 metus Baraginėje  įvyko daugiau nei 40 renginių: susitikimai, parodos, šventės, koncertai, plenerai, edukacijos ir kiti įgyvendinti kūrybiniai sumanymai, kurie dar labiau išgarsino Beraginę,  atskleidė bendruomenės kūrybiškumą ir sutelktumą, meilę savo kraštui ir jo istorijai.

Šventiniame renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos kultūros ministro patarėjas Sigitas Šliažas, Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, Marijampolės savivaldybės tarybos nariai, Marijampolės sav. bendruomenių asociacijos pirmininkė Lina Mineikienė, Marijampolės seniūnijos seniūnas  Juozas Milius, 2024-ųjų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių atstovai bei kiti svečiai, Baraginės bendruomenės nariai.

Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis pasidžiaugė, kad iniciatyvų nestokojanti, išradinga, darbšti ir nuoširdi Baraginės bendruomenė garbingai nešė Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliavą: „Visi metai buvo kupini kultūros renginių bei idėjų, kurie traukė žmones iš arčiau pažinti Baraginę. Tikrai manau, kad visi turėjome galimybę iš naujo, o gal ir naujai, atrasti šį gražų Marijampolės savivaldybės kampelį. Nuoširdi padėka Baraginės kaimo  bendruomenės žmonėms, kurie sukūrė stiprią programą bei sugebėjo viską įgyvendinti pasitelkdami vieni kitus į pagalbą. Tai tikras bendruomeniškumo pavyzdys, iš kurio galime pasimokyti, jog dirbdami kartu galime padaryti daug daugiau. Išskirtinė padėka Irenai Maziliauskienei, kurios meilė bendruomenei ir kultūrai ypač išryškėjo šiais metais. Linkiu išlaikyti aktyvumą telkiant žmones ir veiklą grįsti per kultūrą, jos per daug nebus niekada. Baraginė amžiams išliks mažoji Lietuvos kultūros sostinė“.

Mažosios kultūros sostinės metai  ne tik išgarsino  Baraginę, bet ir paliko prasmingus renginių atgarsius bendruomenės istorijoje bei bus naujas impulsas kultūros projektams ateityje.

Baraginės miestelio aikštėje „Mažosios Lietuvos kultūros sostinės metų uždarymo šventėje koncertą padovanojo Martynas Kavaliauskas,  žavėjo nuostabus ugnies šou, buvo įžiebtos šventinės kalėdinės  instaliacijos, o dangų nušvietė šventiniai fejerverkai.

Baraginėje Mažosios Lietuvos kultūros sostinės“ 2024-ųjų  metu titulai renginio metu perduoti Dubingių (Molėtų r.), Ryškėnų (Telšių r.), Višakio Rūdos (Kazlų Rūdos sav.), Onuškio (Trakų r.) ir Kamajų (Rokiškio r.) bendruomenėms.