PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2021 m. Gegužės 21 d. 15:45

Bankomatas prarijo netikrą banknotą

Vilnius

Gintaras BielskisŠaltinis: Etaplius.lt


175842

Gegužės 12-18 d. įvykių suvestinė, parengta remiantis gauta pirmine informacija apie įvykius

Per savaitę Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariate buvo pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai.

Gegužės 12 d. užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad išvakarėse gautas raštas iš Lietuvos banko grynųjų pinigų departamento ekspertizės ir technikos skyriaus, jog „Swedbank“ bankomate aptiktas netikras 50 eurų nominalo banknotas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas laikė ar realizavo netikrus arba suklastotus Lietuvos ar kitos valstybės apyvartoje esančius pinigus baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 4 metų.

Kaip atsiduria netikri banknotai bankomate? Viena dažniausių priežasčių yra ta, kad tokius pinigus, galbūt patys neįtardami, kad jie yra padirbti, į savo sąskaitą bando įnešti banko klientai.

Jeigu žmogus, tegul ir pats to nežinodamas, į bankomatą įdeda netikrą kupiūrą, jis bankomato ekrane pamato užrašą, kad kupiūra sulaikoma, nes ji yra galimai padirbta. Suprantama, kad per bankomatą bandant banknotą įnešti į sąskaitą, yra nesunku išaiškinti, kas tai mėgino padaryti ir kokiu būdu galimai padirbtas banknotas pas jį atsirado. Tad jei pamatėte tokį užrašą, laukite, kol jus suras policija, o geriausia būtų pačiam kreiptis į banką ar policiją.

Paprastai, jei banknotas bankomate būna atpažintas kaip tariamai padirbtas, jis automatiškai pasiunčiamas į atskirą sulaikytų ir brokuotų pinigų skyrelį, skirtą tik tokiems banknotams. Aptikusi tokių banknotų, inkasavimo bendrovė juos perduoda teisėsaugai. Bankomate identifikuotas kaip galimai padirbtas banknotas klientams neišduodamas.

Parengta pagal policijos pranešimus