Banką apiplėšusi moteris pasidarė plastinę operaciją, bet buvo sučiupta po 25 metų

Pasaulis
Stop kadras
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Moteris, kuri apiplėšė banką ir siekdama išsisukti pasidarė plastinę operaciją, buvo sulaikyta praėjus 25 metams nuo nusikaltimo padarymo. Buvusi Kinijos banko darbuotoja Chen Yile apkaltinta korupcija ir sukčiavimu po suėmimo praėjusį mėnesį.

Vendžou miesto liaudies prokuratūra nurodė, kad Yile prisipažino padariusi nusikaltimus ir gailėjosi, kai buvo sučiupta.

Pareigūnai atskleidė, kad bendradarbiaujant su kitais vyriausybiniais departamentais pavyko nustatyti bankus apiplėšusią moterį, bet daugiau intriguojančių smulkmenų nepateikė.

1997 metais Yile dirbo Kinijos banko Vendžou mieste filialo tarnautoja ir pastebėjo, kad banko sistemoje matomas pinigų trūkumas. Tuo pasinaudodama buvusi darbuotoja ketino redaguoti pinigų sumą sąskaitoje prieš išimant grynuosius.

Tuomet 26-erių Yile pasiprašė perkeliama į kitą netoliese esančio banko skyrių, nes jame trūko darbuotojų.

Žinodama, kad savaitgalį filialas bus uždarytas, ištuštėjusiame padalinyje moteris ėmė vykdyti nusikaltimą. Pakoregavusi sąskaitų išrašus, į savąją pridėjo 5,66 milijono juanių (78 000 eurų). Su lagaminu apvažiavusi miesto bankus moteris išsigrynino 3,98 milijono juanių (53 000 eurų).

Po to moteris apsilankė plastinės chirurgijos klinikoje ir pasidarė operaciją ketindama nuslėpti savo tapatybę. Nėra tiksliai žinoma, kokios procedūros buvo atliktos.

Stabtelėjusi tėvų namuose Yile papasakojo, ką padariusi, bet nepaisė tėvo patarimo pasiduoti policijai ir išsikėlusi į kitą provinciją ten kūrė naują gyvenimą. Yile gavo naują tapatybę, išdavė savo buvusį vyrą ištekėdama už kito ir susilaukė dukters.

Vietos teisingumo departamentas teigė, kad moters tėvas pranešė apie ją valdžios institucijoms, tačiau tuo metu technologijos nepakako, kad ją surastų.

Per 25 metus banko pinigus pasisavinusi moteris įkūrusi valymo priemonių įmonę tapo sėkminga verslininke.

Vendžou miesto prokurorai šią savaitę patvirtino pateikę kaltinimus po 25 metų trukusių moters paieškų. Jai pareikšti kaltinimai dėl korupcijos, tapatybės sukčiavimo ir ištekėjimo nenutraukus ankstesnės santuokos.

„Maždaug 400 000 juanių pavogtų pinigų, kuriuos tuo metu paėmiau, buvo greitai išleisti, bet uždirbau pinigų įkūrusi savo įmonę. Esu pasirengusi grąžinti tai, ką pavogiau, ir atlyginti nuostolius“, – pranešime cituojamas Yile.

Ji sakė, kad per 25 bėgimo metus pasiilgo savo šeimos. Yile pavadino savo įmonę pagal kinų eilėraštį, kuriame rašoma: „Kiekvieną šventinę dieną daugiau nei bet kada galvojame apie toli esančius artimuosius“.