"> "> "> ">
PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2020 m. Lapkričio 6 d. 15:20

Bandymas „susitarti“ virto baudžiamąja byla

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


153271

Artėjant Tarptautinei antikorupcijos dienai (minima gruodžio 9 d.), pareigūnai dar kartą primena, kad jokios užuominos, pasiūlymai ar kyšių dydžiai nepadės pakeisti pareigūnų principingo požiūrio į teisės pažeidimus. Didžiausia padėka pareigūnui, yra išsakytas nuoširdus žodis: "ačiū", o gyventojų pasitikėjimas ir policijos gero vardo ir teigiamo įvaizdžio formavimas yra vienas iš pagrindinių policijos uždavinių.

Remiantis statistikos duomenimis 2020 m. bėgyje už Šalčininkų r. PK pareigūnų papirkimą pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai bandžiusių papirkti pažeidėjų atžvilgiu. Siūlomos kyšių sumos svyruoja nuo 20 iki 100 eurų.

Nors dažnai pranešama apie skaudžias pasekmes siūlant ar duodant kyšį ir dėl tokių veiksmų gresiančią baudžiamąją atsakomybę, bet vis dar pasitaiko asmenų, kurie policijos komisariato pareigūnus, norėdami išvengti atsakomybės, bando papirkti už teisėtų veiksmų neatlikimą ir taip „sutvarkyti reikalus“.

2020 m. lapkričio 05 d. Vilniaus apskr. VPK Šalčininkų r. PK pareigūnai Šalčininkų r., kelio Vilnius–Lyda 31-ame km., sustabdė pavojingai lenkimo metu vairavusį vairuotoją, administracinio nusižengimo protokolo surašymui. Aiškinantis šio įvykio aplinkybes, pastarasis, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės, pareigūnams davė 50 eurų dydžio kyšį.

Dėl neteisėtų veiksmų, vairuotojo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 2 d. (papirkimas). Tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Policijos pareigūnai ragina būti sąžiningiems ir primena: pilietis, kuris neteisėtais veiksmais bando išvengti administracinės atsakomybės, nusikalsta dvigubai. Jis privalo atsakyti ne tik administracine tvarka, bet ir užsitraukia baudžiamąją atsakomybę. Bet koks bandymas papirkti valstybės tarnautojus siūlant jiems pinigų, paslaugų ir pan. užtraukia baudžiamąją atsakomybę.