PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Vasario 13 d. 08:06

Bandomajam projektui pasirinktos mokyklos direktorius: esame pasiruošę grįžti į klases

Vilnius

Asociatyvi Freepik.com nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


165132

Bandomajam projektui pasirinktos Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos direktorius Rimantas Remeika sako, kad įstaiga pasiruošusi po daugiau nei savaitės susigrąžinti apie 800 pradinukų į klases.

Direktorius BNS penktadienį teigė, kad šiuo metu pirmąja vakcinos nuo koronaviruso doze jau paskiepyta absoliuti dauguma, t.y. 84 su pradinukais dirbantys mokytojai, o didžioji dauguma tėvų sutinka kartu su vaikais atlikti koronaviruso testus kaupiniu tyrimo būdu.

„Pasiskiepijo absoliučiai visi, išskyrus vieną pradinių klasių mokytoją, ir specialistai, kurie susiję su pradinių klasių ugdymu – tai yra tie, kurie yra nepersirgę ir neturi antikūnų. Tai – pedagogai, specialistai, visos dienos specialistai, po pietų prižiūrintys tuos vaikus (...). Mes, kaip mokykla, pasirengusi dirbti ir dauguma tėvų sutinka pradėti tiesioginį ugdymą“, – sakė jis.

Trijuose atskiruose pastatuose įsikūrusi sostinės mokykla, anot jo, būtų pasiruošusi atnaujinti kontaktinį darbą visuose skyriuose su visomis 30-čia pradinukų klasių, t.y. 800 vaikų. Dar apie 600 moksleivių iš 5-10 klasių, kaip ir kiti bendraamžiai Lietuvoje, kol kas liktų namie.

Bendruomenė laukia konkretaus Vyriausybės sprendimo kitą savaitę.

„Mes diskutavome pradžioje, kad grįžta visa mokykla, visos 30 pradinukų klasių, kai trupučiuką pasikeitė, mes galvojome per atostogas išeiti maža apimtimi, po keturias klases. Bet dabar, kai vėl viskas pasikeitė, viskas priklausys nuo Vyriausybės nutarimo – ar jie leis visai mokyklai, t.y. 30-čiai klasių pradėti, ar jie suskirstys“, – svarstė R. Remeika.

„Kalbamės su tėvais, didelė dauguma žmonių nori prisidėti prie to siekio normalizuoti ugdymo procesą. Galėčiau pasakyti, kad absoliuti mažuma nesutinka, bet negaliu pasakyti tiksliai, nedarėme tokios apklausos“, – pridūrė direktorius.

Dažniausi argumentai prieš šią iniciatyvą, pasak mokyklos vadovo, yra baimė išbandyti eksperimentą pirmiesiems, kai kurie sako, kad testavimasis pažeidžia jų teises.

„Dar kai kurie sprendžia, kad nors ir testuojasi, jie vis tiek bijo leisti savo vaikus į mokyklą, nes jų šeimoje yra rizikos grupės žmonių. Jie dažniausiai kalba, kaip mokykla galėtų užtikrinti jų vaikų ugdymą namuose“, – kalbėjo R. Remeika.   

Direktorius sako, kad viena šeima jau atliko bandomąjį kaupinį tyrimo būdą – testas atliekamas imant mėginį ne giliai iš nosiaryklės, o iš šnervių, mėginiai tiriami bendrai ir tik nustačius koronavirusą atliekamas papildomas tyrimas.

„Tai pasitvirtino Didžiojoje Britanijoje – jie tai darė du mėnesius ir suvaldė koronavirusą mokyklose. Vieną šeima pasitikrino, padarėme mėgėjišką filmuką, kad parodytumėme, kaip tai paprasta, kad net pats vaikas gali ta vatele pakrapštyti nosytę“, – tvirtino direktorius.  

Pasak R. Remeikos, mokykla tikisi aiškaus sprendimo, nes, pavyzdžiui, dirbant mišriu ar hibridiniu būdu, dalį moksleivių mokant klasėse, dalį – namuose, mokytojams tektų papildomas krūvis. Vis dėlto, anot jo, pedagogai sutinka ir su tokiomis galimybėmis.

Progimnazija, direktoriaus teigimu, yra išskirtinė ir dėl to, jog maždaug pusėje pradinukų klasių dirba du mokytojai, tad susitvarkyti su saugumo iššūkiais grįžtant vaikams nebus sudėtinga.

Eksperimentui pasiteisinus, ketinama tęsti kontaktinį mokymą ir modelį taikyti kitose įstaigose. Jei koronavirusas vis dėlto imtų plisti, moksleiviai vėl grįžtų į nuotolinį mokymo režimą.

Bandomajam projektui penktadienį pritarė Vyriausybė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį sakė, jog pavykus šiam bandomajam projektui, jis galėtų būti taikomas plačiau visos šalies mastu. Premjerė Ingrida Šimonytė tikisi, jog pasiteisinus kaupiniam testavimui, tai leistų reikšmingai išauginti atliekamų tyrimų apimtis.

BNS