Sportas2018 m. Lapkričio 24 d. 15:17

Baltijos moterų krepšinio čempionato starte R. Knyzaitės metimas lėmė „Vilkmergės“ triumfą per pratęsimą

pixabay.com nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt

61728

Baltijos moterų krepšinio čempionatas prasidėjo nervų karu Ukmergėje. Likus žaisti 15 sek., Rasa Knyzaitė atsilošusi pataikė dvitaškį ir išplėšė Ukmergės „Vilkmergės“ komandai pergalę pirmajame mače namų aikštėje 73:72 (21:21, 14:10, 13:15, 16:18, 9:8) prieš Rygos „Stradina Universitate“ krepšininkes.

Po minutės pertraukėlės latvės savo atsakymui dar turėjo 11 sek., bet jų išpuolis baigėsi Dinijos Pavelsonės klaida.

„Vilkmergė“ galėjo visus reikalus išspręsti dar per pagrindinį laiką, kai prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, R. Knyzaitė prasiveržimą užbaigė dviem taškais ir išvedė šeimininkes į priekį 63:62. Paskui Kourtni Perry išprovokavo pražangą, tačiau pataikė tik pirmąjį baudos metimą (64:62). Po antrosios netaiklios baudos „Vilkmergės“ legionierė nesuspėjo paskui D. Pavelsonę, kuri uraganinio išpuolio metu pataikė iš po krepšio ir išplėšė pratęsimą (64:64).

Mačo heroje tapusi R. Knyzaitė per 36 min. pelnė 13 taškų (dvitaškiai 4/9, tritaškiai 1/1, baudos 2/4) ir atkovojo 3 kamuolius. Po dvigubą dublį „Vilkmergės“ gretose surinko Gabrielė Šulskė (15 tšk., 10 atk. kam.), Urtė Bukauskaitė (13 tšk., 10 atk. kam.) ir Kourtni Perry (10 tšk., 10 atk. kam.).

Po krepšiais dominavusios „Vilkmergės“ krepšininkės kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 54-34, o puolime susikūrė net 22 antrus šansus.

Rygos komandai visus taškus surinko starto penketo krepšininkės: Dinija Pavelsonė - 25, Anna Buša ir Ilzė Gotfida - po 13, Arta Fridenberga - 10.