Sportas2018 m. Spalio 28 d. 20:12

Baltijos lygoje “Gintra-Universitetas” pasidabino sidabro medaliais

Vilius DambrauskasŠaltinis: Etaplius.lt

58148

Pavyzdinę kovą aikštėje visas rungtynes demonstravusios Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės Baltijos moterų futbolo lygos nugalėtojų titulo apginti nepajėgė.

Lietuvos čempionės po permainingos ir dramatiškos kovos 1:2 (1:0) nusileido turnyre šiais metais debiutavusiai Minsko “ZFK Minsk” komandai ir prarado pernai iškovotą trofėjų.

Kovoje dėl 3 -ios vietos Radviliškyje susitiko du Talino klubai, o rungtynėse prireikė papildomų 30 minčių, nes pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis 2:2. Po pratęsimo savo pranašumą pavyko įrodyti Talino “Flora” komandai pelnant trečiąjį įvartį ir laimint susitikimą 3:2. Būtent “Flora” futbolininkes penktadienį “Gintra-Universitetas” įveikė pusfinalyje rezultatu 3:0.

Įvarčiai:

“Gintra-Universitetas”:I.Freitas (38′ min.) – 1.

“ZFK Minsk”: Y.Duben (iš 11 m. baudinio 55′ min.) ir L.Shmatko (74′ min.) po 1.

“Gintros-Universiteto” sudėtis:G.Kaselytė, V.Neverdauskaitė, S.Karasiovaitė, A.Mikutaitė, L.Hudchanka, L.Žižytė (60′ min. L.Rogačiova), D.Gailevičiūtė, M.Crosson, S.Veličkaitė, I.Freitas, N.Baham.

Pirmosiomis susitikimo minutėmis aktyviau mačą pradėjo Baltarusijos čempionės. Aikštės šeimininkės atidavė varžovėms iniciatyvą ir pasitiko oponentes nuo aikštės vidurio. Tvirta šiauliečių gynyba subraškėjo sužaidus apie 15 minučių, kai pavojingai smūgiavo Hanna Pilipenka, tačiau pastarosios smūgį atrėmė patikimai sužaidusi Greta Kaselytė.

Įpusėjus kėliniui Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės ėmė pasitikti varžoves iš arčiau ir tai pastebimai davė vaisių. “ZFK Minsk” saugų linija ėmė klysti, o “Gintrai-Universitetui” tai suteikė progų pavojingai kontratakuoti. Po kurio laiko žaidimas visiškai išsilygino, o daugiau progų pasižymėti turėjo pačios šiaulietės. Netrukus puikiai kamuolį suvaldžiusi ir varžovių gynėją aplenkusi Noel Baham atidavė juvelyrinį perdavimą komandos draugei Isadorai Freitas, kuri precizišku smūgiu į tolimąjį apatinį vartų kampą nuginklavo oponenčių vartininkę bei vietinių sirgalių džiaugsmui išvedė mūsiškes į priekį – 1:0. Į pertrauką komandos patraukė “Gintrai-Universitetui” esant priekyje minimaliu skirtumu.

Antroje rungtynių dalyje šiaulietės kiek atsitraukė, o baltarusės ir vėl perėmė kamuolio kontrolę. 58 -ąją susitikimo minutę buvo skirtas abejotinas 11 metrų baudinį į aikštės šeimininkių vartus, kurį įvarčiu pavertė Lyubov Shmatko – 1:1. Baltijos lygos debiutantės po pelnyto įvarčio nenusiramino ir stengėsi toliau spausti Lietuvos čempiones prie savųjų vartų. Praėjus dešimčiai minučių visai gretai 16 metrų atžymos I,Freitas neleistinai pargriovė varžovių žaidėją. Dar vieną standartinę padėtį maksimaliai išnaudojo ta pati L.Shmatko, kuri techniškai perkėlusi gyvatvorę antrąsyk nuginklavo G.Kaselytę bei išvedė “ZFK Minsk” į priekį – 2:1. Aikštės šeimininkėms dar buvo likę laiko išsigelbėti bei lemiamus įvykius perkelti į pratęsimą, tačiau R.Viktoravičiaus auklėtinėms jau stigo jėgų, o rezultatas švieslentėje fiksuojant rungtynių pabaigą liko nepakitęs – 1:2. Pergalę šventė bei Baltijos lygos nugalėtojų titulą iškovojo Baltarusijos ekipa.