Baltijos jūroje esą dingusio bangletininko paieška sustabdyta, jo niekas nepasigedo

91b2daed492a28e44b44d64870e4a34df81615fa
Klaipėda
Etaplius.lt nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Nuo antradienio vakaro vykdytos Baltijos jūroje galbūt dingusio banglentininko paieškos sustabdytos, nesurinkta patvirtinančių duomenų, kad iš tiesų galėjo dingti žmogus, teigia policija ir kariuomenė.

Klaipėdos apskrities policija BNS nurodė, kad iki trečiadienio pietų negavo oficialaus pranešimo apie esą dingusį žmogų, nors apie tai antradienį buvo pranešta bendruoju pagalbos telefonu.

Paieškoms vadovavusios Lietuvos kariuomenės padalinys – Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras  – taip pat nurodo, kad nėra žmogaus dingimą galinčių patvirtinti duomenų, tačiau gavus papildomos informacijos, paieškos ir gelbėjimo operacija būtų tęsiama.

„Paieška sustabdyta“, – BNS patvirtino Karinių jūrų pajėgų, kurioms priklauso centras, Civilių ir kariškių bendradarbiavimo specialistė Akvilė Bertulė.

„Šiuo metu neturime duomenų, kurie patvirtintų, kad vakar dingo žmogus. Ne pirmas kartas, kai žmonės pamato, kad, ar kaituotojai, ar banglentininkai, ar narai treniruojasi toliau, negu leistų sąlygos, jie turi įgūdžius, jie turi įrangą. Natūralu, kad žmonėms kartais pasirodo, kad neša žmogų tolyn į jūrą“, – teigė ji.

A. Bertulė sako, kad pareigūnai yra dėkingi pranešusiems žmonėms, kadangi ne kartą po tokių pranešimų buvo išgelbėtos gyvybės.

„Tarsi tie pranešimai yra nepagrįsti, tačiau turbūt nepagrįstų pranešimų nėra, jeigu žmogui atrodo, kad žmogus skęsta, negalim pavadinti to pranešimo nepagrįstu. Žmogaus gyvybė yra neįkainojama, todėl privalome nedelsiant organizuoti gelbėjimo operaciją“, – kalbėjo ji.

Antradienio vakarą, 22.26 val., Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą, kad Klaipėdoje, Melnragėje, ties šunų paplūdimio teritorija, Baltijos jūroje prie molo skęsta vyras, jį bangos neša tolyn į jūrą, šalia yra banglentė.

Atvykus tarnyboms, buvo jau sutemę, banglentininko jūroje nesimatė, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

„Policijos pareigūnai reagavo nedelsiant – įvykio vietoje buvo po poros minučių. Vyko trys ekipažai. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus duomenimis, iki pietų oficialaus pranešimo apie dingusį asmenį nebuvo gauta. Asmens paiešką organizavo Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras“, – rašoma uostamiesčio policijos atstovės Astos Kažukauskienės atsakyme BNS.

Tą patį vakarą galimai dingusio žmogaus ieškojo naras, o policijos pareigūnai apklausė kitus banglentininkus.

Niekas įvykio nematė, nė vienas banglentininkų pažįstamas nebuvo dingęs.

Paiešką atliko Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro atsiųstas kateris ir karinių oro pajėgų sraigtasparnis.

„Mes netrukus pradėjome žmogaus paieškos ir gelbėjimo operaciją, buvo išsiųstas uosto locmanų kateris „Mingė“, jis išžvalgė visą šiaurinę molo akvatoriją ir dar už jo. Paieškos metu nė viena tarnyba nerado nieko įtartina, apklausti bangletininkai nebuvo pasigedę jokio savo komandos nario, dėl to paieška buvo sustabdyta“, – sakė A. Bertulė. 

 Paiešką nuspręsta tęsti trečiadienį ryte. 

„Ugniagesių pajėgos ankstų rytą atvyko į įvykio vietą, buvo atlikta žvalgyba nuo kranto, bet nieko nebuvo rasta. Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras irgi buvo įvykio vietoje, žvalgymo paieškoje, bet taip pat nieko nerado“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė. 

„Jeigu mes gautume papildomos informacijos, kuri galėtų patvirtinti ar paneigti tuos duomenis, mes paieškos ir gelbėjimo operaciją pratęstume“, – BNS teigė kariuomenės atstovė A. Bertulė.

Už paplūdimio ribų, prie molo, veikia yra sporto entuziastų centras, ten treniruojasi bangletininkai, kaituotojai.