Baltarusijos teismas skyrė už akių teisiamai S. Cichanouskajai 15 metų kalėjimo bausmę

Pasaulis
BNS / Fotobanko nuotr.
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Baltarusijos sostinės teismas už akių teisiamai baltarusių opozicijos lyderei Sviatlanai Cichanouskajai pirmadienį skyrė 15 metų laisvės atėmimo bausmę, pranešė valstybinė naujienų agentūra BelTA.

2020 metais Baltarusijos vadovo rinkimuose autoritariniam prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai iššūkį metusiai ir opozicijos bei Vakarų šio balsavimo nugalėtoja laikomai S. Cichanouskajai buvo pareikšti įvairūs kaltinimai, tarp jų – valstybės išdavyste, „sąmokslu užgrobti valdžią“, ekstremistinės organizacijos kūrimu ir vadovavimu jai.

Anksčiau šiais metais duodama interviu naujienų agentūrai AFP S. Cichanouskaja, kuri buvo priversta bėgti į Lietuvą, pavadino jos atžvilgiu pradėtą teismo procesą farsu ir sakė, kad jai bus skirta „daug, daug metų kalėjimo“.

Jos teismas vyko po to, kai Baltarusijos valdžia į teisiamųjų suolą pasodino arba nuteisė keletą kitų kritikų, įskaitant jos vyrą, kuriam buvo uždrausta kandidatuoti 2020 metų rinkimuose, ir vieną iš Nobelio taikos premijos laureatų Alesį Bialiackį.

Beveik tris dešimtmečius valdžioje esantis A. Lukašenka yra svarbus Rusijos vadovo Vladimiro Putino sąjungininkas.